Uniwersalny wzmacniacz sieci WiFi: Netgear EX6200

Uniwersalny wzmacniacz sieci WiFi: Netgear EX6200
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

25.04.2014 07:24, aktual.: 25.04.2014 13:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na rynku pojawiło się nowe urządzenie wzmacniające zasięg sieci w domach. Netgear EX6200 poprawia jakość zasięgu i prędkość transferu danych w dużych budynkach, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności urządzeń mobilnych. EX6200 pokrywa zasięgiem miejsca, w których dotychczas dostęp do sieci był ograniczony lub niemożliwy, takich jak poddasze, ogród czy taras.

Wzmacniacz ten jest uzupełnieniem domowej sieci WiFi generowanej za pomocą routera, bez utraty jakości i prędkości przesyłu danych. EX620. wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor o mocy 800 MHz, który zapewnia przesył danych w częstotliwościach 2,4 i 5 GHz.

Urządzenie obsługuje również najnowszy standard 802.11ac, dzięki czemu jego użytkownicy mogą liczyć na trzy razy szybszy transfer niż w przypadku 802.11n. EX620. uchodzi za jeden z najmocniejszych wzmacniaczy na świecie - pozwala na uzyskanie przepustowości na poziomie aż 300 + 900Mbps.

Dzięki pięciu portom Gigabit Ehternet do wzmacniacza może być jednocześnie podłączonych przewodowo do 5 urządzeń. Produkt współpracuje z systemami Windows, Mac OS, Unix i Linux, a także ich mobilnymi odpowiednikami, m.in. Androidem i iOS. EX620. wzmacnia sygnał wszystkich routerów dostępnych na rynku.

Wykorzystując technologię FastLine wzmacniacz łączy się z wybranym urządzeniem bez straty w osiągach przesyłania danych. Przykładowo, jednoczesne połączenie z routerem na częstotliwości 5 GHz oraz PS4 na częstotliwości 2,4 GHz nie ma wpływu na jakość transferu danych. Technologia Beamforming+ zapewnia koncentrację fal wysyłanych przez EX620. do urządzeń podłączonych bezprzewodowo. Dzięki temu rozwiązaniu smartfon, tablet czy laptop mają zapewniony wzmocniony sygnał o optymalnej przepustowości. Kolejnym rozwiązaniem, które wykorzystuje nowy EX6200 jest możliwość uzyskania dostępu do pamięci masowej dzięki wbudowanemu portowi USB 3.0oraz technologii ReadyShare.

Wzmacniacz współpracuje ze wszystkimi standardami bezpieczeństwa, takimi jak WPA-PSK, WPA2-PSK oraz WEP. Wzmacniacz Wi-Fi EX620. wykorzystuje także funkcje Push and Connect oraz Wi-Fi Protected Setup (WPS). Służą one nawiązaniu szybkiego, szyfrowanego połączenia ze wszystkimi urządzeniami w naszym domu wykorzystującymi sieć Wi-Fi za pomocą jednego przycisku.

Cena: 600 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także