Uniwersalny adapter do gniazdek elektrycznych

Uniwersalny adapter do gniazdek elektrycznych

30.08.2010 10:19, aktual.: 31.08.2010 16:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Świat ujednolica się na wielu poziomach. Zawsze jednak znajdzie się coś, co odróżni od siebie kraje i kontynenty, utrudniając międzynarodowe wojaże. Dla podróżujących zmorą numer jeden są... gniazdka elektryczne.

Adaptery do prądu to patent stworzony dla ludzi, którzy śniadanie jedzą w jednej stolicy, a kolację już w następnej. Te proponowane przez Skross pozwalają korzystać z gniazdek w aż 15. krajach znajdujących się na wszystkich kontynentach świata. Dzięki nim telefon z polską końcówką bez problemu podłączymy nie tylko do gniazdka w naszym kraju, ale też w kilkuset innych państwach - Stanach Zjednoczonych, na Kubie czy w Mozambiku.
Skross opiera się na nieskomplikowanej konstrukcji. Aby stworzyć odpowiednią wtyczkę, wystarczy kombinacja kilku wysuwanych bolców. W zależności od stopnia zaawansowania adapter podróżny dostać można w trzech wersjach: Skross World Travel Adapter 2. Skross World Travel Adapter 3 i Skross World Travel Adapter 2 w zestawie z ładowarką USB.

Obraz
© Skross World Travel Adapter 2 (fot. Skross)

Pierwszy, a zarazem najmniej skomplikowany model to Skross World Travel Adapter 2 - dwubiegunowe urządzenie przeznaczone dla wszystkich wtyczek wyposażonych w dwa bolce. Maksymalna moc tego stugramowego adaptera to 1300. dla zasilania 220V i 650W dla prądu o napięciu 110V. Będzie wystarczający dla osób, których sprzęty posiadają typowe dwuczęściowe zakończenie bez bolca uziemiającego. Mimo małych rozmiarów posiada również pojemnik na zapasowy bezpiecznik.

Skross World Travel Adapter 3 ma nieco większe możliwości pasując do wtyczek z dwoma lub trzema bolcami. Jest to jeden z pierwszych, a zarazem najbezpieczniejszych na adapterów trzybiegunowych. Daje możliwość wpięcia wtyczek: australijskiej, włoskiej, amerykańskiej, szwajcarskiej i brytyjskiej. Dzięki dodatkowej nakładce możemy także podłączyć wtyczkę Schuko (stosowaną w większości krajów europejskich, np. w Niemczech czy Francji). Daje to znacznie większą liczbę kombinacji –. możemy w Chile podłączyć golarkę kupioną nie tylko w Polsce, ale na przykład w Australii czy we Włoszech. Razem z Schuko adapter trzybiegunowy waży niecałe 190 gram. Jego moc maksymalna wynosi 2500W dla zasilania 250V i 1100W dla 110V.

Obraz
© (fot. Skross)

Trzeci model to wersja dwubiegunowa adaptera wyposażona w specjalną nakładkę USB. Dzięki temu w dowolnym zakątku świata można nie tylko włączyć do prądu laptopa czy suszarkę, ale też naładować telefon lub iPoda. Ładowarka USB będąca na wyposażeniu adaptera posiada dwa gniazda, co daje możliwość jednoczesnego ładowania dowolnych urządzeń o natężeniu 1000mA. Adapter posiada też LEDowy wskaźnik naładowania.

Obraz
© (fot. Skross)

Wszystkie urządzenia posiadają uziemienie I i II klasy, a także dożywotnią gwarancję.

Adaptery podróżne od ponad roku robią świetną karierę na zachodzie. Skross WTA 3 zdobył nagrodę Plus X Award w kategorii "easy of use", reddot award od niemieckiego Design Zentrum Westfalen (za światowej klasy wzornictwo przemysłowe), a także wyróżnienie "Produkt Roku 2010" na targach we Frankfurcie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)