HTC rezygnuje z wysuwanych klawiatur QWERTY. Powód?

HTC rezygnuje z wysuwanych klawiatur QWERTY. Powód?

HTC rezygnuje z wysuwanych klawiatur QWERTY. Powód?
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
23.04.2012 13:30

Claude Zellweger, Creative Director firmy HTC, oświadczył w trakcie niewielkiego spotkania z dziennikarzami, że tajwański producent urządzeń mobilnych zamierza w przyszłości odejść od tworzenia smartfonów z wbudowanymi, wysuwanymi klawiaturami QWERTY.

Smutna to wiadomość dla wszystkich zwolenników sprzętu HTC, którzy podzielają zdanie, że slidery oferują najwygodniejszą z dostępnych w tego rodzaju urządzeniach metodę korzystania z klawiatury. I to bez względu na to, jak bardzo„wypasione”. są i będą ekrany dotykowe najnowszej generacji.

Zellweger w rozmowie z przedstawicielami prasy stwierdził ponadto, że HTC obawia się, iż położenie nazbyt dużego nacisku na stosowanie w jej smartfonach wbudowanych klawiatur QWERTY nie pozwoli firmie na podążanie zgodnie z wyznaczonym przez nią kierunkiem rozwoju designów urządzeń jej autorstwa. Gwoli przypomnienia, tajwański producent oświadczył jakiś czas temu, że nie zamierza montować w swych smartfonach baterii o dużej pojemności, ponieważ zajmują one za dużo miejsca i tym samym zwiększają „niepotrzebnie”. grubość obudowy urządzenia. Cienkie aparaty z niezbyt pojemnymi akumulatorami to, zdaniem HTC, przyszłość całego rynku.

Ostateczny obraz kształtuje się mniej więcej w ten sposób –. chudziutka, mało wytrzymała słuchawka z dużym ekranem i bez wysuwanej klawiatury QWERTY. Myślicie, że to odpowiednia droga?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)