HTC prezentuje HTC Desire HD i Desire Z

HTC prezentuje HTC Desire HD i Desire Z
Źródło zdjęć: © HTC

16.09.2010 11:09

Firma HTC zaprezentowała dwa nowe telefony z systemem Android - Desire HD i Desire Z. Oba posiadają nową wersję nakładki HTC Sense.

Nowy HTC Sense oferuje funkcje ułatwiające rejestrację, tworzenie i dzielenie się multimediami. Kamera wideo pozwala rejestrować obraz jakości HD lub robić zdjęcia i dodawać do nich efekty specjalne. Funkcja HTC Locations pozwala pobrać mapy wybranej okolicy na telefon.

HTC Sense umożliwia też korzystanie z e-booków Kobo. Dzięki nowemu czytnikowi, zoptymalizowanemu do korzystania na telefonach, można podświetlić tekst i wyszukać jego definicję, przetłumaczyć niezrozumiały zwrot lub zrobić notatkę.

Obraz
© HTC Desire Z (z lewej) i Desire HD (z prawej) (fot. HTC)

HTC Desire HD posiada jasny wyświetlacz LCD 4,3 cala, system dźwiękowy Dolby Mobile oraz nowy procesor Qualcomm 825. Snapdragon 1 GHz. HTC Desire HD pozwala rejestrować wideo jakości HD 720p i oferuje aparat o matrycy 8-megapikseli z podwójną lampą błyskową. Bazując na projekcie HTC Legend, HTC Desire HD został także wykonany z jednego bloku aluminium. W smartfonie została zaimplementowana funkcja HTC Fast Boot, skracająca czas potrzebny do osiągnięcia pełnej funkcjonalności po włączeniu.

HTC Desire Z ułatwi kontakt z przyjaciółmi na Facebooku i Twitterze. Zawiera wysuwaną klawiaturę QWERTY, która oferuje skróty i dwa definiowalne klawisze przyśpieszające dostęp do popularnych funkcji. HTC Desire Z oferuje możliwość rejestracji wideo w jakości HD 720. i zawiera aparat z matrycą 5-megapikseli z automatyczną lampą błyskową. Jest to pierwszy telefon wykorzystujący nowy procesor Qualcomm 7230 800MHz o zwiększonej wydajności i niskim poborze energii, wykorzystuje również nową funkcjonalność HTC Fast Boot.

Nowe smartfony HTC Desire HD i HTC Desire Z będą dostępne u operatorów komórkowych w Europie i Azji w październiku 2010 r., zaś HTC Desire Z dostępny będzie na rynku amerykańskim pod koniec tego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)