HTC wygrywa z Apple

HTC wygrywa z Apple

HTC wygrywa z Apple
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.07.2012 15:39, aktualizacja: 05.07.2012 16:15

4 lipca 2012 r. Brytyjski Sąd Najwyższy uznał, że trzy z czterech patentów zgłoszonych przez firmę Apple jako naruszone przez firmę HTC były nieważne, jak również, że firma HTC nie naruszyła czwartego z nich.

HTC ma zatem powody do radości, ponieważ Apple uderzało w HTC i popularne funkcje stosowane w ich telefonach. Wskazane patenty to między innymi flagowa funkcja Apple "przesuń, aby odblokować" oraz zarządzanie zdjęciami. Obok tego spór dotyczył wielojęzycznej klawiatury, a także rozpoznawania gestów na ekranie (dotyk jednym palcem, lub wieloma). Sędzia wydający wyrok stwierdził, że roszczenia Apple są bezzasadne, ponieważ rozwiązania, o których mowa, np. "slide to unlock" nie są żadną innowacją Apple, a użyciem rozwiązań wcześniej już istniejących np. w telefonie Neonode N1. albo Windows CE.

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu HTC "Firma jest zadowolona z orzeczenia sądu, które stanowi kolejne potwierdzenie, że Apple wystąpił przeciwko HTC bezpodstawnie. Rozczarowanie budzi jednak fakt, że Apple woli rywalizować na sali sądowej niż na rynku."

Nie sposób nie przyznać racji HTC, że spory sądowe i wojny patentowe to ulubiony sposób walki Apple z innymi producentami i konkurentami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)