HTC: mniej modeli, ale bardziej przełomowych

HTC: mniej modeli, ale bardziej przełomowych

HTC: mniej modeli, ale bardziej przełomowych
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
30.01.2012 10:38

W 2012 roku HTC planuje skupić się na mniejszej ilości modeli, czyniąc je doskonalszymi pod względem sprzętu i oprogramowania. W zeszłym roku firma próbowała zrobić zbyt wiele - skomentował Phil Roberson, szef HTC w Wielkiej Brytanii.

Aktualizacje topowych konstrukcji co trzy miesiące staną się wreszcie przeszłością - komentuje Chris Ziegler z _ The Verge _. Szybkiego postępu technologicznego nie da się zatrzymać, ale klienci mogą się poczuć oszukani gdy po 2-4 miesiącach producent nagle zaczyna się zachwycać swoim nowym hitem.

Zjawisko to dotyczy jednak nie tylko HTC, podobnie działają Samsung czy Motorola. Ta ostatnia już zapowiedziała na CES zmniejszenie liczby nowych modeli, teraz na ten sam krok decyduje się HTC.

Najbardziej radykalnie do zagadnienia podchodzi Apple, pokazując co roku nie więcej niż jeden nowy smartfon. Klientom dużo łatwiej jest przy takim scenariuszu wpaść w odpowiedni rytm i dokładnie wiedzieć czego chcą gdy zakończy się ich umowa. Ten nowszy telefon będzie miał mnóstwo nowych funkcji i nie zestarzeje się przez rok. A nawet po roku dostanie część funkcji od nowszego urządzenia dzięki aktualizacji oprogramowania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)