Gra karciana dla iPhone’a z płatnymi dodatkami

Gra karciana dla iPhone’a z płatnymi dodatkami

Gra karciana dla iPhone’a z płatnymi dodatkami
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl
30.09.2009 10:12, aktualizacja: 30.09.2009 10:30

Urban Rivals jest karcianą grą typu MMO. Twórcy postanowili sprzedawać dodatkowe karty z poziomu aplikacji dla iPhone’a, a cennik prezentuje się w dość interesujący sposób. Można kupić zestaw 3 kart do gry za 99 centów (tyle ile kosztuje sama gra, ale ma być również dostępna wersja darmowa) lub można kupić zestaw 11 kompletów kart (łącznie 33 karty) za 9,99 USD – dziesięć razy drożej niż cena samej gry.

Sama gra sprawdziła się już poza App Store, dowodząc, że ludzie chcą płacić za dodatkową rozgrywkę. Użytkownicy iPhone’a będą mogli grać równolegle z graczami korzystającymi z innych platform. Różnica polega na tym, że Apple nie pozwoliło na kupowanie waluty używanej w grze za prawdziwe pieniądze. W innych przypadkach wygląda to tak, że gracz może zdobyć walutę bezpośrednio w grze lub kupić tą walutę za realne pieniądze. Waluta z gry może być następnie wykorzystana do zakupu kart do gry. Twórcy gry dla iPhone’a ominęli całkowicie problem wirtualnej waluty, sprzedając dodatkowe karty z poziomu gry, za realne pieniądze.

Oczywiście to, czy pomysł okaże się trafiony, można będzie ocenić dopiero po jakimś czasie. Jeżeli taki system się przyjmie to developerzy, którzy uważają, że ceny aplikacji w App Store są za niskie, będą mogli zdobywać dodatkowe fundusze przez wewnętrzną sprzedaż dodatków, z poziomu aplikacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)