Nowa muzyczna gra z prawdziwą gitarą jako kontrolerem

Nowa muzyczna gra z prawdziwą gitarą jako kontrolerem
Źródło zdjęć: © IDG.pl

10.03.2010 13:00, aktual.: 10.03.2010 13:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W zestawie z grą muzyczną "Power Gig: Rise of the Sixstring" dostępny będzie kontroler będący w rzeczywistości gitarą a nie przypominającym ten instrument plastikowym pudełkiem z przyciskami.

Pod względem użyteczności "Power Gig: Rise of the Sixstring", chociaż to beniaminek na rynku muzycznych produkcji komputerowo-konsolowych, może uzyskać już na starcie przewagę nad konkurencją. Kontrolery "Guitar Hero" i "Rock Band" służą bowiem tylko do obsługi gier.

Obraz
© Gitara-kontroler w grze Power Gig: Rise of the Sixstring (fot. IDG.pl)

W odróżnieniu od nich, kontroler-gitara "Power Gig" będzie wyposażony w prawdziwe struny zamiast przycisków. Co więcej urządzenie będzie można podłączyć do wzmacniacza i po prostu na nim grać, jak na gitarze elektrycznej.

Gra powstała w studiu Seven45. Mechanika gry jest zbliżona do tej zastosowanej w wymienionych tytułach konkurencyjnych - gracz musi odegrać z jak największą precyzją dźwięki utworu muzycznego. Pojawi się też tryb, w którym gracz będzie musiał wciskać struny by odgrywać prawdziwe akordy.
Kontrolery sprzedawane z grą będą dostępne w różnych rozmiarach. Będą wyposażone w wytłumiacze drgań, które - włączone - uniemożliwiają strunom wydawanie dźwięków (przydatne w czasie rozgrywki), a wyłączone - pozwalają "normalnie" grać na instrumencie.

Producent zapewnia, że za pomocą tego kontrolera będzie też można pograć w "Rock Band" i "Guitar Hero". I odwrotnie - w "Power Gig" zagramy korzystając ze standardowej, "przyciskowej" gitary.

"Power Gig: Rise of the Sixstring" będzie dostępna na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Nie wiadomo na razie, ile może kosztować, ani jakie utwory będzie zawierać. Producent pracuje też nad zestawem "Power Gig", zaopatrzonym też w mikrofon i perkusję.
Premiera gry nastąpi jesienią 201. r.
Więcej informacji: Power Gig

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)