Tęsknisz za starym Windowsem? Ta gra jest dla ciebie

Tęsknisz za starym Windowsem? Ta gra jest dla ciebie

Tęsknisz za starym Windowsem? Ta gra jest dla ciebie
Źródło zdjęć: © WP.PL
Aleksandra Grzegrzółka
19.07.2017 11:26, aktualizacja: 19.07.2017 13:11

Windows 93 to gra stworzona przez dwójkę hakerów - spodziewajcie się glitchowej estetyki i absurdalnych niespodzianek.

Windows 93 to dzieło dwójki hakerów z artystycznym zacięciem. Światu zdradzili jedynie swoje pseudonimy - Jankenpopp i Zobectro. Grę pierwszy raz pokazali już jakiś czas temu, jednak od tamtej pory przeszła kilka aktualizacji.

Obraz
© WP.PL

Łączy nostalgię za komputerową estetyką z dawnych lat z glitchowym (z ang. pełnym zakłóceń, zacinającym się), nieco psychodelicznym klimatem. Nie brakuje absurdalnych opcji ukrytych pod poszczególnymi ikonami. Co możemy tam znaleźć? Np. Lisę, czyli kobiecą postać skrytą pod ikoną "Virtual Girl". Do czego służy? Po prostu jest - pewnie na wypadek, gdybyśmy w wirtualnym świecie poczuli się samotni. Ci, którzy wolą jednak bardziej wygadane towarzystwo, mogą chwilę pogawędzić z Doctorem Marburgiem, zdecydowanie najbardziej oryginalnym oprogramowaniem antywirusowym, z jakim mieliśmy do czynienia.

Obraz
© WP.PL
Obraz
© WP.PL

Polecamy też sprawdzić, jak wygląda pikselowa wersja "Gwiezdnych wojen" lub poprzymierzać różne twarze za pomocą aplikacji Zkype (podobieństwo nazw oczywiście kompletnie przypadkowe). Na Reddicie użytkownicy regularnie donoszą o kolejnych ukrytych opcjach. Dlatego jedno jest pewne - jeśli macie dziś dużo do zrobienia, nie otwierajcie tej gry.

Obraz
© WP.PL
Obraz
© WP.PL
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)