Google pomaga znaleźć miejsce do zaparkowania

Google pomaga znaleźć miejsce do zaparkowania

Google pomaga znaleźć miejsce do zaparkowania
Źródło zdjęć: © Google
12.07.2010 14:52, aktualizacja: 12.07.2010 15:24

W wielu krajach opłaty parkingowe można już uiszczać przez telefon komórkowy – tyle że znalezienie miejsca do zaparkowania nie zawsze jest łatwe. Opracowana przez Google'a aplikacja dla Androida ma ułatwić wyszukiwanie tego dobra deficytowego.

OpenSpot służy zarówno do wprowadzania własnego miejsca postojowego, kiedy się je opuszcza, jak też do wyświetlania wolnych miejsc parkingowych w okolicy. Program pokazuje na mapie wolne miejsca w promieniu 1,5 kilometra. Utrzymują one ten status przez 2. minut, a po tym czasie OpenSpot przestaje je wyświetlać.

Obraz
© (fot. Google)

Oznaczenia w różnych kolorach informują, jak dawno zgłoszono wolne miejsce: na początku są one czerwone, po pięciu minutach stają się pomarańczowe, a po kolejnych dziesięciu minutach żółte. Każdemu miejscu parkingowemu wprowadzonemu do OpenSpota przypisywane są "punkty Karmy" –. na razie Google nie ujawnił, do czego one służą.

Do skorzystania z programu OpenSpot wymagane jest konto Google. W wyjaśnieniach dotyczących ochrony prywatności koncern zapewnia, że dane dostępowe użytkowników nie są wiązane z informacjami o wolnych miejscach parkingowych i ich lokalizacji.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)