Polski student dołączył do zespołu Google Chrome

Polski student dołączył do zespołu Google Chrome

Polski student dołączył do zespołu Google Chrome
Źródło zdjęć: © Google
06.01.2009 15:31, aktualizacja: 06.01.2009 16:12

Paweł Hajdan Jr. to pierwszy Polak, który dołączył do zespołu pracującego nad przeglądarką internetową Google Chrome. Aby tego dokonać, każdego dnia nadsyłał do Google poprawki mające na celu dostosowanie przeglądarki do pracy na innych systemach niż Windows. W ten sposób student informatyki z Uniwersytetu Warszawskiego został pierwszym programistą z zewnętrz, dopuszczonym do prac nad najnowszym produktem światowego koncernu.

Jak dotąd nad projektami w Google pracowali wyłącznie pracownicy firmy. Dopiero niedawno koncern umożliwił nadsyłanie własnych prac osobom z zewnątrz. Warto wspomnieć, że nie odbywało się to na zasadzie konkursu z nagrodami. Google dał jedynie możliwość ulepszenia swoich produktów przez programistów z całego świata.

Wśród nich był również Paweł Hajdan Jr., student informatyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jak donosi serwis TVN Warszawa prawie każdego dnia nadsyłał do firmy Google poprawki mające na celu dostosowanie przeglądarki do pracy na innych systemach niż Windows. Jego zdolności szybko zostały zauważone. Evan Martin, programista Google, bardzo wysoko ocenił kod Polaka.

Tym samym po raz pierwszy osoba z zewnątrz stała się pełnoprawnym członkiem zespołu Google. Jak widać, powiedzenie "Polak potrafi" wciąż jest aktualne.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)