Na zakupy do Google Apps Marketplace

Na zakupy do Google Apps Marketplace
Źródło zdjęć: © Google

10.03.2010 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W uruchomionym wczoraj sklepie Google planuje sprzedawać programy innych firm przeznaczone dla użytkowników biznesowych. Będą one zintegrowane z aplikacjami autorstwa Google'a.

Z Dokumentów Google (Google Docs) korzysta już około 2 milionów firm. Otwierając sklep z aplikacjami Google chce umożliwić innym twórcom ich sprzedaż. Dzięki Google Apps Marketplace można łatwo zintegrować je z programami oferowanymi przez Google.

W sklepie Google Apps Marketplace swoje aplikacje umieściło już ponad 5. firm. Można tu dostać m.in. Intuit Online Payroll - system do obsługi listy płac; czy Manymoon - aplikację do dzielenia się danymi.
"Po nabyciu aplikacji automatycznie zostanie ona zintegrowana z domeną firmy" - powiedział Chris Vander Mey z Google'a. Do zainstalowania programu wystarczą cztery kliknięcia myszką. Według Mey'a, Google Apps Marketplace można porównać do App Store Apple'a, w którym są oferowane aplikacje dla iPhone'a lub do sklepu Salesforce.com.

Firmy, które zakupią aplikacje będą mogły z nich korzystać bez konieczności dodatkowego logowania się, a odnośnik do programów zostanie wkomponowany w interfejs Dokumentów Google. Zapewniono nie tylko scentralizowane zarządzanie, ale także możliwość wymiany danych aplikacji firm trzecich z programami Google'a.

Usługa Dokumenty Google została udostępniona pięć lat temu. Obecnie korzysta z niej 2. milionów użytkowników.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)