Google odpiera zarzuty dotyczące "zamykania" Androida

Google odpiera zarzuty dotyczące "zamykania" Androida
Źródło zdjęć: © Gizmodo

07.04.2011 13:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Minął miesiąc od momentu, w którym pierwszy tablet z Plastrem Miodu trafił na półki sklepów, a programiści chcący dokładniej mu się przyjrzeć (nie chodzi o Motorolę Xoom) nie są w stanie tego zrobić z powodu braku oficjalnego SDK. Andy Rubin postanowił poślizg związany z jego premierą.

Minął miesiąc od momentu, w którym pierwszy tablet z Plastrem Miodu trafił na półki sklepów, a programiści chcący dokładniej mu się przyjrzeć (nie chodzi o Motorolę Xoom) nie są w stanie tego zrobić z powodu braku oficjalnego SDK. Andy Rubin postanowił wyjaśnić poślizg związany z jego premierą.

Szef Androida ogłosił, że Android nie przestanie być otwartą platformą i że zostanie wypuszczony przez Google jak tylko będzie gotowy. Rubin wytłumaczył, że programiści cały czas pracują nad funkcjonalnością mobilnego systemu operacyjnego w wersji 3.0 dla smartfonów. Opóźnienie wydania go na świat nie jest spowodowane zmianą strategii "otwartości" firmy Google.

Słowa Rubina są odpowiedzią na zamieszczony przez Bloomberga w zeszłym tygodniu artykuł, w którym stawiano pod znakiem zapytania dalszą możliwość dostosowywania Androida do własnych potrzeb, czyli fragmentaryzację.

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także