Google Pay z nową funkcją. Użytkownicy Androida się ucieszą

Google Pay z nową funkcją. Użytkownicy Androida się ucieszą

Google Pay z nową funkcją. Użytkownicy Androida się ucieszą
Źródło zdjęć: © WP.PL
Adam Bednarek
23.04.2018 14:43, aktualizacja: 23.04.2018 16:39

Apple Pay ma niedługo wejść do Polski, tymczasem konkurencyjny Google Pay się rozwija. Niedługo pojawi się funkcja, na którą wielu czekało.

Od listopada 2016 Google Pay dostępne jest w Polsce. To usługa płatności zbliżeniowych. Działa na smartfonach i tabletach z systemem Google'a za pośrednictwem aplikacji mobilnej, do których podpięte są karty bankowe. Współpracuje ze wszystkimi terminalami, które obsługują płatności zbliżeniowe.

Aby dokonać zakupu, wystarczy wybudzić telefon i zbliżyć go do terminalu. W przypadku transakcji za kwotę powyżej 50 zł należy podać dodatkowo kod zabezpieczający. System daje też opcję dokonywania transakcji w aplikacjach mobilnych, co pozwala zapłacić za kino czy taksówkę. A niedługo także do Google Pay będzie można dodać bilety lotnicze czy wejściówki na wydarzenia, o czym informuje serwis androidpolice.com.

Korzystanie z Google Pay będzie więc jeszcze bardziej wygodne. Choć usługa jest naprawdę przydatna, to czasami potrafi napsuć krwi. Tak było we Wrocławiu, kiedy przy próbie opłacenia biletu Google Pay blokowało kasowniki.

Przypominamy, że podobna usługa zbliżeniowa, tyle że dla użytkowników sprzętów Apple, według plotek ma wejść na polski rynek w czerwcu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)