Google Maps Navigation dla Androida 1.6

Google Maps Navigation dla Androida 1.6

Google Maps Navigation dla Androida 1.6
Źródło zdjęć: © Google
25.11.2009 15:30, aktualizacja: 25.11.2009 16:19

Zapowiadając bezpłatną nawigację „zakręt po zakręcie”, bazującą na własnej usłudze kartograficznej Google Maps, gigant usług wyszukiwania wprowadził sporo zamieszania na rynku systemów nawigacyjnych.

Aplikacja świętowała swoją premierę na amerykańskiej wersji modelu Motorola Milestone, nazywanego tam Droid. Droid działa pod kontrolą Androida w wersji 2.0 – a teraz koncern Google upublicznił również oprogramowanie nawigacyjne dla starszych modeli smartfonów z Androidem. Wymagana jest jednak wersja minimum 1.6 tego systemu, na urządzeniach wykorzystujących wersję 1.5 oprogramowania nie da się już zainstalować. Android 1.6 działa na takich modelach jak Era G1. HTC Magic albo HTC Tattoo. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy inne urządzenia, takie jak HTC Hero, Samsung Galaxy i7500 albo Pulse, doczekają się aktualizacji.

Obraz
© (fot. IDG)

W zaprezentowanej właśnie wersji można wyświetlać nowe warstwy, które zawierają np. artykuły z Wikipedii poświęcone prezentowanym na ekranie miejscom albo informacje na temat lokalnych środków transportu publicznego. Użytkownicy Androida będą jednak musieli obejść się bez niektórych funkcji, np. głosowego wprowadzania celu nawigacji.

Nową wersję można nabyć w Android Market –. na razie jedynie w Stanach Zjednoczonych, ale od niedawna w Sieci krąży także nieoficjalna edycja (GoogleMapsNavigation-noRoot.zip) nawigacji Google Maps, która umożliwia bezpłatną nawigację w Polsce i innych krajach. Oprogramowanie można zainstalować jedynie na urządzeniach z Androidem 1.6, dostęp root nie jest w tym celu wymagany.

Interesujący jest fakt, że Google Maps Navigation nie potrzebuje połączenia z siecią GSM podczas nawigowania. Wystarczy, będąc w zasięgu dowolnego hotspota, wyznaczyć trasę i rozpocząć podróż bez obaw o wysoki rachunek. Wyznaczona trasa zostanie bowiem załadowana do pamięci cache. Aparat połączy się z siecią dopiero wtedy, gdy zboczymy z wcześniej ustalonej marszruty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)