Google publikuje źródła Androida 4.1 Jelly Bean

Google publikuje źródła Androida 4.1 Jelly Bean

Google publikuje źródła Androida 4.1 Jelly Bean
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.07.2012 10:39

Czekasz na aktualizację swojego telefonu do Androida 4.1? Jest na co, nowy system ma wiele usprawnień i przede wszystkim działa dużo, dużo płynniej. Problem w tym, że zanim producenci zrobią aktualizację miną długie miesiące.

Czekasz na aktualizację swojego telefonu do Androida 4.1? Jest na co, nowy system ma wiele usprawnień i przede wszystkim działa dużo, dużo płynniej. Problem w tym, że zanim producenci zrobią aktualizację miną długie miesiące. Oznacza to, że modderzy ROM-ów mogą ruszać do pracy, a na wielu telefonach niebawem pojawi się Jelly Bean.

Świadczy o tym fakt, że do tej pory nie wszystkie modele dostały zapowiedziane aktualizacje do poprzedniej wersji Androida – Ice Cream Sandwich. W niektórych przypadkach te aktualizacje nawet jak się pojawiły – ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Przykład – Galaxy S II, który pod względem wyglądu prezentuje się niemal tak samo jak na oprogramowaniu Gingerbread. Wszystkie estetyczne smaczki stworzone przez Google w ICS zostały brutalnie zabite przez Samsunga.

Póki co żaden producent nie zdradził czy i kiedy telefony dostaną aktualizację do Jelly Bean. Jednak jest ogromna szansa, że już niebawem będą działające ROM-y z Androidem 4.1 dla waszych telefonów. I to nie niskiej jakości, o których pisaliśmy ostatnio w przypadku Galaxy S II czy S III. Te bazowały na binarnych wersjach ROM-ów z telefonu Galaxy Nexus. Teraz Google wydał kod źródłowy, co oznacza, że programiści mają ogromne pole do popisu. Mogą zmodyfikować wiele rzeczy, czego nie mogli zrobić do tej pory. Całe wydarzenie zapowiedział główny inżynier Androdia, Jean-Baptiste Queru.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Zagadka przypalonego Galaxy S III rozwiązana?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)