Google inwestuje w wibrujące łyżki

Google inwestuje w wibrujące łyżki
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.09.2014 16:29, aktual.: 12.09.2014 17:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lift Labs - niewielki, biotechnologiczny startup z San Francisco - został właśnie kupiony przez Google i wcielony do zespołu Google X, odpowiedzialnego za stworzenie autonomicznych samochodów, Google Glass czy balonów dostarczających internet.

Lift Labs - niewielki, biotechnologiczny startup z San Francisco - został właśnie kupiony przez Google i wcielony do zespołu Google X, odpowiedzialnego za stworzenie autonomicznych samochodów, Google Glass albo balonów dostarczających internet.

Google bardzo chętnie wspiera różnego rodzaju projekty, nie tylko te ściśle związane z usługami sieciowymi. Przykładowo, w lipcu pisaliśmy o soczewkach dla cukrzyków, posiadających czujniki badające poziom glukozy użytkownika. Kolejnym projektem, który Google zamierza rozwijać jest Liftware - specjalna łyżka amortyzująca o 7. proc. wstrząsy i ułatwiająca tym samym jedzenie osobom chorym na Parkinsona. Zespół pracuje też nad wymienną końcówką w formie widelca, która przyda się do innych posiłków. Jest to istotna innowacja, bo w samej Polsce z chorobą Parkinsona zmaga się ok. 60-80 tys. osób.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung szydzi z premier Apple'a

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)