Google+: 20 milionów użytkowników w 3 tygodnie to dużo czy mało?

Google+: 20 milionów użytkowników w 3 tygodnie to dużo czy mało?
Źródło zdjęć: © Google

22.07.2011 14:27, aktual.: 22.07.2011 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google+ nie urósł tak szybko, jak to wcześniej założył Paul Allen, lecz i tak może pochwalić się niezłym wynikiem. Najnowszy portal społecznościowy firmy Google uzbierał 20 milionów użytkowników w trzy tygodnie. Daje to prawie milion osób dziennie. Jest się z czego cieszyć?

Dziesięć dni temu imiennik jednego z założycieli Microsoftu założył że Google zdobędzie tego dnia dziesięciomilionowego użytkownika, zaś do końca poprzedniego tygodnia drugie tyle. Widać najnowszy projekt firmy Google potrzebował kilku dni więcej do zdobycia tej okrągłej sumki.

Obraz
© (fot. Google)

Mieszkańcy których państw mają największy udział w G+? Pierwsze miejsce nie powinno nikogo zaskoczyć - zajmują je Stany Zjednoczone z pięcioma milionami użytkowników, na drugim miejscu są Indie z wynikiem 2,8 miliona, brąz przypadł Anglii z niecałym milionem. Niestety, nie znajdziemy Polski w zestawieniu przygotowanym przez ComScore.

Ile czasu może zająć Google+ dobicie do magicznej liczby stu milionów? Nie wiem jak u was, ale mój Google+ pomimo kilkunastu zaproszonych osób świeci pustkami i jakoś nikt się nie spieszy z opuszczeniem statku sterowanego przez Marka Zuckerberga i przeniesieniem się do konkurencji. Wygląda na to, że lekkość i przejrzystość interfejsu Google+ (aplikacja na Androida jest genialna) może nie wystarczyć do znokautowania Facebooka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)