Instagram celebruje 400 milionów użytkowników

Instagram celebruje 400 milionów użytkowników

Instagram celebruje 400 milionów użytkowników
24.09.2015 08:45, aktualizacja: 24.09.2015 10:28

Pod koniec ubiegłego roku liczba użytkowników Instagrama przekroczyła 300 milionów. Dziś osiągnięto kolejny kamień milowy. Mark Zuckerberg może być chyba spokojny o swoją inwestycję.

Na oficjalnym blogu Instagrama pojawiły się dane dotyczące liczby użytkowników. Serwis społecznościowy pochwalił się, że w miesiącu ma ponad 40. milionów użytkowników. Warto zauważyć, że jeszcze kilka miesięcy temu kont było o 100 milionów mniej. Oczywiście serwis nie zwalania tempa, nowych użytkowników ciągle przybywa i prawdopodobnie w przyszłym roku usłyszymy, że jest ich ponad 500 milionów.
W komunikacie Instagram podkreśla, że wśród 10. mln nowych użytkowników platformy, ponad połowa pochodzi z Europy i Azji, za to największy wzrost zanotowano w Brazylii, Japonii i Indonezji. Obecnie 75 proc. użytkowników korzystających z Instagrama mieszka poza Stanami Zjednoczonymi, a każdego dnia w serwisie przybywa ok. 80 mln nowych zdjęć. W ciągu ostatniego roku do Instagrama dołączyło wiele sławnych osób m.in David Beckham, który może się pochwalić 12,2 milionami obserwujących oraz Caitlyn Jenner z 4,2 milionami.

Najnowsze dane opracowane przez NapoleonCat przedstawiają, że w Polsce z Instagrama korzysta obecnie ponad 3 mln użytkowników. Co ciekawe, niemalże 60% korzystających z platformy, to kobiety. Za to prawie dwie trzecie (około 65 proc.) to osoby w wieku 13 - 24 lat. Oczywiście najpopularniejszym polskim użytkownikiem jest Robert Lewandowski, mający po sześć razy więcej obserwujących niż Joanna Kuchta, Suchar Codzienny, Anja Rubik, Ewa Chodakowska czy Anna Lewandowska.

_ Źródło: Chip / socialpress / WP _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)