Instagram celebruje 400 milionów użytkowników

Instagram celebruje 400 milionów użytkowników24.09.2015 08:45
Instagram celebruje 400 milionów użytkowników

Pod koniec ubiegłego roku liczba użytkowników Instagrama przekroczyła 300 milionów. Dziś osiągnięto kolejny kamień milowy. Mark Zuckerberg może być chyba spokojny o swoją inwestycję.

Na oficjalnym blogu Instagrama pojawiły się dane dotyczące liczby użytkowników. Serwis społecznościowy pochwalił się, że w miesiącu ma ponad 40. milionów użytkowników. Warto zauważyć, że jeszcze kilka miesięcy temu kont było o 100 milionów mniej. Oczywiście serwis nie zwalania tempa, nowych użytkowników ciągle przybywa i prawdopodobnie w przyszłym roku usłyszymy, że jest ich ponad 500 milionów.
W komunikacie Instagram podkreśla, że wśród 10. mln nowych użytkowników platformy, ponad połowa pochodzi z Europy i Azji, za to największy wzrost zanotowano w Brazylii, Japonii i Indonezji. Obecnie 75 proc. użytkowników korzystających z Instagrama mieszka poza Stanami Zjednoczonymi, a każdego dnia w serwisie przybywa ok. 80 mln nowych zdjęć. W ciągu ostatniego roku do Instagrama dołączyło wiele sławnych osób m.in David Beckham, który może się pochwalić 12,2 milionami obserwujących oraz Caitlyn Jenner z 4,2 milionami.

Najnowsze dane opracowane przez NapoleonCat przedstawiają, że w Polsce z Instagrama korzysta obecnie ponad 3 mln użytkowników. Co ciekawe, niemalże 60% korzystających z platformy, to kobiety. Za to prawie dwie trzecie (około 65 proc.) to osoby w wieku 13 - 24 lat. Oczywiście najpopularniejszym polskim użytkownikiem jest Robert Lewandowski, mający po sześć razy więcej obserwujących niż Joanna Kuchta, Suchar Codzienny, Anja Rubik, Ewa Chodakowska czy Anna Lewandowska.

Zobacz także Beckham pobił rekord na Instagramie

_ Źródło: Chip / socialpress / WP _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)