Galaxy S III rozłożony na części - ma ten sam aparat co iPhone 4S!

Galaxy S III rozłożony na części - ma ten sam aparat co iPhone 4S!

Galaxy S III rozłożony na części - ma ten sam aparat co iPhone 4S!
Źródło zdjęć: © chip.pl
04.06.2012 12:06, aktualizacja: 04.06.2012 12:16

Galaxy S III został prześwietlony – i to dosłownie. Rentgenem potraktowano m.in. tylny aparat, który znajduje się w najnowszym Samsungu.

Wyniki tego eksperymentu są dość zaskakujące. Chipworks, przy współpracy którego powstały zdjęcia, potwierdza, że Galaxy S III wykorzystuje ten sam aparat (Sony BSI o rozdzielczości 8 Mpix), który znajduje się w głównym konkurencie Samsunga –. Apple iPhone 4S.

Gorszą informacją jest, że wyświetlacz został złączony ze szkłem ochronnym i obudową urządzenia. Oznacza to, że wymiana pękniętego ekranu nie będzie należała do najtańszych. Jednak to nic nowego –. podobny patent zastosowano w Galaxy S oraz Galaxy S II.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Ponadto przyjrzano się dokładnie płycie głównej Galaxy S III. Wyszczególniono procesor Exynos 441. z 1 GB pamięci DDR2, moduł Samsung KMVTU000LM zawierający eMMC (16 GB) oraz MDDR (64 MB). Wiadomo, że do Wi-Fi zastosowano układ Murata M2322007, a za łączność bezprzewodową odpowiada Intel Wireless PMB9811X.

Za audio odpowiada stereofoniczny kodek Wolfson Microelectronics WM1811 oraz wzmacniacz Skyworks SKY77604. Więcej informacji znajdziecie na stronach iFixit oraz na chipworks.com.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Blizzard w tarapatach z powodu serwerów do Diablo III"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)