Gadget Days, dwa dni szaleństwa. Relacja.

Gadget Days, dwa dni szaleństwa. Relacja.

Gadget Days, dwa dni szaleństwa. Relacja.
Źródło zdjęć: © WP.PL
18.12.2007 15:02, aktualizacja: 18.12.2007 16:19

Dwa grudniowe dni w auli spadochronowej SGH upłynęły pod
znakiem nowinek technologicznych i gadżetów. Uczestnicy organizowanych
przez Studenckie Koło Naukowe E-biznesu  mogli zapoznać się z
technologiami ułatwiającymi życie... Aż do granic zdrowego rozsądku

Dwa grudniowe dni w auli spadochronowej SGH upłynęły pod znakiem nowinek technologicznych i gadżetów. Uczestnicy organizowanych przez Studenckie Koło Naukowe E-biznesu mogli zapoznać się z technologiami ułatwiającymi życie... Aż do granic zdrowego rozsądku.

Przykładem takiego lekko zwariowanego wynalazku był anty szczekacz. Emitując ultradźwięki urządzenie ma “odbierać głos” czworonogom. “Pies zaszczeka, a wówczas specjalny czujnik aktywuje emisje fal ultradźwiękowych, przez co pies zaczyna czuć się nieprzyjemnie” – mówi Robert Juszczyk z internetowego sklepu 2future.pl handlującymi gadżetami. Inne prezentowane urządzenia, choć nie tak innowacyjne, także zapadały w pamięć – jak odtwarzać Mpleyer o kształcie przypominającym Myszkę Mikey.

Obraz
© Gadget Days '07

W ramach imprezy prezentowano nowinki technologiczne z zakresu telefonii komórkowej, fotografii cyfrowej oraz gier. Jednym z najciekawszych gadżetów była cyfrówka rozpoznająca uśmiechniętą twarz. “Pod wpływem uśmiechu osoby fotografowanej wyzwala migawkę. Dzięki czemu osoba na zdjęciu jest zawsze uśmiechnięta” – opisuje Rafał Wylęgała z firmy Sony. Poza tym można było podziwiać unikalne środki transportu – Bentley Continental Flying Spur i troszkę mniej ekstrawaganckie Segway’e.

Dla odwiedzających ogromną atrakcją były także konkursy z nagrodami w postaci komórek, odtwarzaczy mp3 czy cyfrówek ufundowanych przez wystawiające się firmy.

Czas i miejsce zostały dobrane bardzo dobrze. “’Gadget days’ cieszyły się wielkim zainteresowaniem, o czym świadczą tłumy odwiedzające targi. Według opinii większości studentów Szkoły Głównej Handlowej była to jedna z najlepszych i najciekawszych imprez, w której mieli okazję uczestniczyć.’ – ocenił Wojciech Korpal, koordynator “Gadget days”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)