Exatel Security Days. Dwa dni hakowania na stadionie

Exatel Security Days. Dwa dni hakowania na stadionie

Exatel Security Days. Dwa dni hakowania na stadionie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.03.2019 10:35

Na początku czerwca przez 2 dni polska branża cyberbezpieczeństwa zwróci swe oczy ku Stadionowi Narodowemu w Warszawie. Po raz czwarty odbędzie się tam Exatel Security Days, na którym swą wiedzą dzielą się najwybitniejsi eksperci z branży.

„Polska straci dobrą reputację i wiarygodność jako niepodległy kraj. Nie dajcie się ogłupić terrorystom opłacanym przez arabski kapitał”. Taki komunikat w języku angielskim można było przeczytać m.in. na stronie internetowej Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych w dniu, gdy w Polsce kończyła się konferencja bliskowschodnia.

„Informacja o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej” – straszyły wiadomości mailowe rozsyłane do polskich przedsiębiorców. Po raz kolejny. Jak nie „kontrola skarbowa”, to „przedsądowe wezwanie do zapłaty”, „nieodebrana paczka kurierska” albo „faktura do opłacenia” od teleoperatora.

Dziesiątki zdjęć i filmów z ostrym porno i wszystko okraszone opisami po arabsku i rosyjsku. Można to było zobaczyć na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl. Domena „gov.pl” to tzw. domena najwyższego poziomu, przeznaczona dla instytucji rządowych.

Wszystkie te zdarzenia miały miejsce w ciągu ostatniego półtora miesiąca. W Polsce oczywiście. Podobne sytuacje dzieją się teraz, w tym momencie. Ataki w cyberprzestrzeni nie ustają choćby na chwilę. I to zarówno ataki w instytucje rządowe, jak i w zwykłych internautów.

Najlepsi eksperci z branży będą o tym dyskutować na początku czerwca podczas kolejnych już Exatel Security Days.

Narodowy pełen cyberekspertów

A Exatel ma wiele wiedzy, którą chce się dzielić i wielu specjalistów wartych wysłuchania. Ta państwowa firma jest operatorem części światłowodów i obsługuje m.in. infrastrukturę krytyczną Polski.

Specjaliści spotkają się 5 i 6 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Będą rozmawiali o tym, jak walczyć z działalnością cyberprzestępców.

Podczas dwudniowej imprezy odbędzie się kilkadziesiąt wystąpień, prelekcji i sesji roundtable. Swoją wiedzą podzielą się nie tylko eksperci Exatela i instytucji rządowych, ale także z firm komercyjnych. Wśród mówców będzie m.in. jeden z najbardziej znanych ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa – Adam Haertle.

Obraz
© Materiały prasowe

- Jak najmniej teorii, jak najwięcej praktyki – to zasada, której się trzymamy. Chcemy dzielić się doświadczeniami i przełamywać bariery między użytkownikami i twórcami narzędzi cyber. Edycja 2019 przede wszystkim podsumuje bieżące trendy, w tym ważnym dla cyberbezpieczeństwa roku. Ochrona wyborów, Ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa, prace nad 5G, kwestie zabezpieczania systemów i procesów IT nigdy nie były tak ważne jak dziś – mówi Piotr Mierzwiński, rzecznik prasowy Exatela.

Walka o flagę

Prelekcje i wykłady to nie wszystko. Jak zapowiada Mierzwiński, faktycznie będzie dużo praktyki, a wszystko za sprawą finału konkursu CTF. „Capture the flag”, czyli zdobądź flagę to zawody znane w środowisku hakerskim.

Zespoły specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa będą walczyły o prym, rozwiązując rozmaite zadania informatyczne. Wśród nich włamania na wskazany serwer czy eksfiltracja danych do rozwiązania programistycznych łamigłówek. Klasyczny turniej dla hakerów wysokiej klasy.

Udział w turnieju „Capture the flag” jest darmowy. Aby dostać się do finałowej rywalizacji, trzeba przejść przez trwające od 26 kwietnia do 26 maja eliminacje online. Wziąć w nich udział mogą ale tylko osoby, które zostaną zgłoszone przez uczestników imprezy głównej.

Exatel Security Days - bilety

A rejestrować się i kupować bilety można od poniedziałku, 18 marca. W cenie możliwość zgłoszenia swojego zespołu do turnieju CTF, udział we wszystkich wykładach czy praktyczne warsztaty z ekspertami m.in. z Cisco oraz Palo Alto.

Od 18 marca można kupować bilety w niższych cenach:
- biznes – 500 zł;
- samorząd – 100 zł;
- służby mundurowe, administracja państwowa, NGO – 0 zł.

Po 31 marca ceny wzrosną:
- biznes – 700 zł;
- samorząd – 200 zł;
- służby mundurowe, administracja państwowa, NGO – 0 zł.

Więcej szczegółów na Exatel Security Days.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)