Fujifilm szykuje nowy system bezlusterkowców, chce zdobyć rynek

Fujifilm szykuje nowy system bezlusterkowców, chce zdobyć rynek

Fujifilm szykuje nowy system bezlusterkowców, chce zdobyć rynek
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.07.2011 16:26, aktualizacja: 23.09.2011 14:14

Szef działu aparatów cyfrowych w firmie Fujifilm zdradza niecne plany swojej firmy - w ciągu trzech lat Fujifilm chce stać się trzecim co do wielkości producentem aparatów cyfrowych.

Takeshi Higuchi w wywiadzie dla agencji Reuters prognozuje, że już w marcu przyszłego roku Fujifilm wyprzedzi firmę Samsung, która obecnie jest czwartym co do wielkości producentem aparatów cyfrowych, a dwa lata później, tokijska firma planuje zdystansować także Nikona - obecnie numer trzy na rynku aparatów cyfrowych. Pomóc ma w tym powrót na rynek aparatów z wymiennymi obiektywami, ale bez lustra, z którego japoński producent wycofał się w 200. roku. W tej chwili jednak niemal wszyscy najwięksi producenci oferują swoje modele w formacie Mikro Cztery Trzecie lub pokrewnym. Wprowadzenie przez Fujifilm kompaktowego aparatu z wymiennym obiektywem i elektronicznym wizjerem ma pomóc japońskiej firmie w równej walce o rynek z Sony, obecnie numerem 2 na rynku.

Obraz
© (fot. CHIP)

Czy się uda? Czas pokaże, ale z pewnością pierwszy krok został zrobiony w dobrym kierunku. Mowa o świetnej reklamie Fujifilm HS2. EXR.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Smartfony: te z Androidem najbardziej awaryjne"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)