Toshiba: nowy system wygodnego oglądania 3D bez okularów

Toshiba: nowy system wygodnego oglądania 3D bez okularów

Toshiba: nowy system wygodnego oglądania 3D bez okularów
Źródło zdjęć: © chip.pl
02.01.2015 14:19

Świat telewizorów zajął się w tym odchodzącym roku tematyką związaną z 4K albo krzywymi ekranami. Wygląda jednak na to, że w 2015 roku nastąpi powrót do 3D, przynajmniej za sprawą Toshiby.

Nowy system wyświetlania obrazu 3D nosi nazwę "Liquid Crystal GRIN lens" i nie tylko umożliwia oglądanie obrazu 3D bez okularów i konieczności trzymania głowy w ściśle określonym punkcie, ale także poprawia jakość wyświetlanego obrazu 2D i zmniejsza uczucie zmęczenia oczu po długotrwałym oglądaniu.

Pierwszy ekran, na którym Toshiba zaprezentuje nową technologię, ma przekątną 15 cali i rozdzielczość 3840×2160 pikseli, czyli po prostu 4K (w formacie 16:9). Urządzenie zostanie po raz pierwszy pokazane na targach CES 2015 na początku stycznia.

W przyszłości Toshiba planuje oczywiście implementację nowej technologii w większej liczbie urządzeń, dysponujących różnymi wielkościami ekranu i różniących się także kątami oglądania obrazu. Co ciekawe, planowane jest także zastosowanie tej technologii w urządzeniach mobilnych.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nowy model Tesli dorównuje zwyczajnym samochodom

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)