EAH3850 Smart OC - Overclocking na przycisk

EAH3850 Smart OC - Overclocking na przycisk
Źródło zdjęć: © ASUS

17.03.2008 13:10, aktual.: 17.03.2008 13:39

Nowa seria karta nosząca nazwę Smart OC pozwala użytkownikom na
podnoszenie napięć zasilających akceleratora przy pomocy tylko jednego
przycisku

*ASUS przedstawił w dniu dzisiejszym nowy model karty graficznej EAH3850 SMART OC/HTDI/1G, będącej przykładem nowego podejścia do prostego i efektywnego overclockingu. *
Nowa seria karta nosząca nazwę Smart OC pozwala użytkownikom na podnoszenie napięć zasilających akceleratora przy pomocy tylko jednego przycisku –. zwiększając wydajność karty o 12%. Model EAH3850 SMART OC wyposażony został także w opatentowane rozwiązanie w postaci diod LED oświetlających wyjście DVI oraz stylowe wzmocnienie płytki PCB. Zastosowanie chłodzenie o nazwie Glaciator utrzymuje temperaturę rdzenia graficznego o 20ºC niższą w porównaniu do rozwiązań referencyjnych. Dodatkowo karta ASUS EAH3850 SMART OC została wyposażona w 1GB pamięci graficznej pozwalającej w pełni korzystać z zaawansowanych efektów graficznych interfejsu DirectX 10 w najwyższych rozdzielczościach.

Inteligentny i energooszczędny overclocking – 12% zwiększenie wydajności
Napięcia zasilające modelu EAH3850 SMART OC/HTDI/1G mogą być podniesione przy pomocy specjalnego przycisku znajdującego się nad złączem DVI. Dzięki temu są one zwiększane tylko w razie konieczności, bez niepotrzebnego marnowania energii elektrycznej. W trybie podniesionych napięć gracze mogą oczekiwać zwiększonego taktowania rdzenia graficznego oraz pamięci odpowiednio z 669MHz do 796MHz oraz z 990MHz do 1100MHz. Podniesione zegary taktujące pozwoliły podnieść wyniki karty EAH3850 SMART OC w teście 3DMark06 z 8542 do 9585 – co oznacza 12% zwiększenie wydajności w porównaniu do akceleratorów referencyjnych.* Dzięki temu gracze mogą poczuć adrenalinę i jeszcze bardziej cieszyć się z płynnej rozgrywki w wymagających grach 3D używając karty ASUS EAH3850 SMART OC.
**

Obraz
© EAH3850 SMART OC/HTDI/1G (fot. ASUS)

20ºC chłodniej dzięki zaawansowanemu projektowi chłodzenia Glaciator*
Karta ASUS EAH3850 SMART OC wyposażona została w specjalnie zaprojektowane moduły chłodzące Glaciator, które bardzo efektywnie rozpraszają nagromadzone ciepło z rdzenia graficznego. Jak chłodny powiew, chłodzenie Glaciator potrafi szybko odbierać energię cieplną z GPU i obniżyć jego temperaturę nawet o 20ºC w porównaniu do rozwiązań referencyjnych. Pomimo tak dużej wydajności, moduł Glaciator jest o połowę cichszy od rozwiązań standardowych - zapewniając świetną efektywność chłodzenia bez wytwarzania nadmiernego hałasu
. Dodatkowo ASUS EAH3850 SMART OC dostarczana jest wraz ze specjalnie zaprojektowanym radiatorem Cross, który jest zdolny do obniżenia temperatury modułów zasilających IC średnio o 11ºC aby zapewnić jeszcze większą stabilność nawet podczas podkręcania.
* 1GB pamięci graficznej*
Nawet potężny procesor graficzny może zwalniać w pewnych sytuacjach z powodu niewystarczającej ilości pamięci, dlatego tak ważna jest jej pojemność. Ponieważ coraz więcej obecnych i nadchodzących tytułów wymaga dużej pojemności pamięci zainstalowanej na karcie graficznej, 1GB pamięci wideo zastosowanej w karcie ASUS EAH385. SMART OC sprawia, że współczynniki wydajności będą znacznie podniesione, a użytkownicy będą mogli w pełni korzystać z najnowszych efektów graficznych w najwyższych rozdzielczościach i dobrej jakości filmów, bez denerwujących szarpnięć czy przerw w odtwarzaniu.
Model EAH3850 SMART OC/HTDI/1G
Silnik graficzny Radeon HD 3850
Pamięć wideo 1GB DDR2
Zegar rdzenia 669 MHz
Zegar pamięci 990MHz (495MHz DDR2)
Interfejs pamięci 256-bit
Maks. rozdzielczość DVI 2560 * 1600
Magistrala PCI Express 2.0
Wyjście DVI DVI-I
HDMI Output Tak, przez adapter DVI do HDMI
Zgodność z HDCP Tak
Wyjście D-Sub Tak, przez adapter DVI do D-Sub
Wyjście HDTV Tak, przez kabel HDTV Out
Wyjście TV Tak, przez S-Video do Composite

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)