LG GC900 Viewty Smart oficjalnie zaprezentowany

LG GC900 Viewty Smart oficjalnie zaprezentowany

23.04.2009 13:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LG przedstawił następcę cieszącego się bardzo dużą popularnością modelu KU990 Viewty - GC900, zwany także Viewty Smart.

LG KU990 Viewty był jednym z pierwszych telefonów który pokazał, że LG ma nie tylko chęci, ale także możliwości, jeśli chodzi o konkurencję z pozostałymi graczami na rynku. Podobnego zdania byli również klienci, którzy zakupili go w ilości przeszło pięciu milionów sztuk. Teraz przyszła kolej na kontynuację tego sukcesu, w czym może pomóc następca tego modelu, GC900 Viewty Smart. Jaki jest, według LG, przepis na sukces? Wystarczy ulepszyć to, co i tak już było bardzo dobre.

W następcy Viewty znajdziemy zatem nowy, trójwymiarowy interfejs graficzny S Class 3D. Będzie on wyświetlany na trzycalowym ekranie dotykowym o rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli), z którego korzystanie ułatwi wbudowany w telefon akcelerometr. Ulepszony zostanie również aparat fotograficzny wyposażony w funkcję wykrywania twarzy, który pozwoli na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości do 8 Mpix. Jego pracę będzie wspomagać dioda LED oraz możliwość ustawienia czułości aż do ISO 1600.

Na pokładzie GC900 nie zabraknie również modułu GPS oraz WiFi, a także obsługi kodeków DivX oraz XviD. Transmisja danych będzie realizowana dzięki technologii HSDPA (do 7,2 Mb/s) oraz HSUPA (do 1,4 Mb/s). Mając takie możliwości użytkownik powinien mieć do dyspozycji odpowiednią ilość pamięci. Telefon posiada w standardzie 1,5 GB pamięci wewnętrznej, która można rozszerzyć kartami microSD o pojemności do 16 GB. Wszystko to udało się zmieścić w obudowie, której grubość wynosić będzie zaledwie 12,4 mm.

LG GC900 Viewty Smart ma się pojawić na rynku w przyszłym miesiącu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także