Asus Maximus: piekielny overclocking

Asus Maximus: piekielny overclocking
Źródło zdjęć: © Asus

20.07.2011 16:31, aktual.: 21.07.2011 09:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wraz z premierą chipsetu Z68 firmy Intel, Asus zaprezentował na rynku dwie płyty stworzone dla maniakalnych overclockerów: Maximus IV Extreme-Z oraz Maximus IV Gene-Z.

Biorąc pod uwagę, że od premiery poprzednika Maximusów z serii Z, Maximusa IV Extreme, minęło niespełna pół roku, a ustanowiono na nim aż 2. rekordów podkręcania, w tym najwyższy o wartości 111.07 MHz (dane pochodzą z portalu hwbot.com), bardzo ciekawi nas, czy uda się wyciągnąć lepsze wyniki na Extreme-Z i Gene-Z.

Obraz
© (fot. Asus)

Specjalnie z myślą o podkręcaniu Asus na swoich płytach stworzył technologie, które sprzyjają podbijaniu osiągów OC do ekstremum. Pierwszą z nich jest ROG CPU Level Up!, która pozwoli Wam na zwiększenie prędkość procesora. Wystarczy jedynie wybrać procesor, który ma zostać przetaktowany, a płyta główna sama zajmie się resztą. Dzięki ROG Connect możecie swobodnie połączyć komputer z notebookiem za pomocą kabla USB, co pozwoli na przeglądanie statusu sprzętu na ekranie notebooka, jak również na zmianę parametrów na poziomie sprzętu w czasie rzeczywistym. Aby dopasować ustawienia DRAM w czasie rzeczywistym, sprawdzić jego efektywność i od razu przesłać wyniki do sieci, należy wykorzystać funkcję Mem TweakIt. Producent zapewnia, że fani podkręcania już nie muszą się spieszyć, jeśli w trakcie podkręcania pojawi się awaria podzespołów. GPU.DIMM Post sam sprawdza stan kart graficznych oraz modułów pamięci w BIOS-ie. Z funkcją GameFirst, która zarządza połączeniem internetowym według potrzeb użytkownika możecie
jednoczesne robić wiele rzeczy przez internet, bez poświęcania niskiego ping'u w grze.

Obraz
© (fot. Asus)

W Maximusie IV z serii Z6. znajduje się funkcja ROG BIOS Print, dzięki której zwolennicy overclockingu mogą łatwo udostępniać innym swoje ustawienia BIOS-u. Dodatkowa funkcja OC- Extreme Engine Digi+ ma utrzymać równowagę pomiędzy zasilaniem, a wysokimi osiągami.

Obie płyty wyposażone są we wbudowaną technologię LucidLogix, odpowiedzialną za automatyczne przełączania między grafiką zintegrowaną i kartami graficznymi. Maximusy z serii Z6. oferują technologię SLI/CrossFireX on Demand, obsługującą zarówno SLI, jak i CrossFireX.

Intel Smart Respons natomiast, odpowiedzialny jest za zwiększenie wydajność systemu. Wykorzystując wbudowany szybki dysk SSD jako pamięć podręczną często wykonywanych operacji, przyspiesza współpracę między twardym dyskiem i pamięcią operacyjną. Główne zalety tego rozwiązania to podwyższona szybkość twardego dysku, skrócone czasy ładowania i oczekiwania oraz zmaksymalizowane wykorzystanie przestrzeni. Co ważne, pobór energii także ulega zmniejszeniu dzięki redukcji zbędnego ruchu obrotowego napędu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)