Czy kamery HP są rasistowskie?

Czy kamery HP są rasistowskie?
Źródło zdjęć: © HP

23.12.2009 13:14, aktual.: 23.12.2009 13:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jakiś czas temu w sieci pojawił się filmik przedstawiający czarnoskórego mężczyznę oraz białą kobietę, którzy filmują się za pomocą kamery firmy HP. Okazuje się, że urządzenie wyposażone w funkcję śledzenia twarzy podążało za kobietą, natomiast w przypadku mężczyzny obraz pozostawał nieruchomy

Mężczyzna przedstawiony na filmie mówi "Sądzę, że moja 'czarność' w jakiś sposób wpływa na zdolność kamery do śledzenia mnie", po czym dodaje "nagrywam się i mówię otwarcie: komputery Hewlett-Packard są rasistowskie".

W niedzielę firma HP odniosła się do całej sprawy na swoim blogu umieszczonym w serwisie TheNextBench.com. Tony Welch - główny strateg firmy HP ds. mediów społecznościowych powiedział: "Wykorzystywana przez nas technologia oparta jest na standardowych algorytmach, które mierzą kontrast między oczami, górną częścią policzka, a nosem. Sądzimy, że kamera może mieć trudności z oceną kontrastu w sytuacji, gdy natężenie oświetlenia jest zbyt małe". HP wciąż pracuje nad skutecznym rozwiązaniem powstałego problemu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)