HP: brakujące sterowniki dla Windows 7 już niedługo

HP: brakujące sterowniki dla Windows 7 już niedługo
Źródło zdjęć: © HP

04.11.2009 14:30, aktual.: 04.11.2009 16:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HP zapowiedziało, że już wkrótce udostępni najnowsze i co najważniejsze - zgodne z Windows 7 - sterowniki do swoich drukarek. Aktualnie wiele tych urządzeń ma problemy z prawidłowym działaniem w środowisku Windows 7.

Na stronie pomocy technicznej HP znajduje się komunikat o niekompatybilności części oferowanych przez firmę urządzeń z systemem Windows 7. W oświadczeniu czytamy m.in.:

Obraz
© (fot. HP)

"_ Starsze produkty HP faktycznie mogą mieć problemy ze sterownikami i obniżoną funkcjonalność w środowisku Windows 7. Jeśli Twój produkt nie znajduje się na poniższej liście, to aktualnie nie obsługuje Windows 7. Najnowsze wersje sterowników udostępnimy wkrótce _".

Komunikat jest odpowiedzią na liczne posty użytkowników forum pomocy technicznej HP, którzy już od kilku miesięcy sygnalizowali, że firma nie wypowiada się w kwestii sterowników kompatybilnych z Windows 7 dla wybranych urządzeń.

"Niedawno kupiliśmy urządzenie biurowe HP dla małego biznesu. Jednocześnie chcemy też jak najszybciej przenieść naszą działalność do Windows 7. Niestety bez wsparcia i odpowiednich sterowników nie możemy tego zrobić" - napisał jeden z rozgoryczonych klientów na forum HP. Wielu innych narzeka również na brak wsparcia sterownikowego dla domowego urządzenia HP Laserjet Color 3600n.
Rzecznik HP odpowiedział, że firma już od dawna ściśle współpracuje z Microsoftem by jak najszybciej szybko zapewnić swoim klientom zgodne z Windows 7 oprogramowanie do urządzeń. Dodał również, że najpopularniejsze urządzenia, w tym drukarki, miały odpowiednie wsparcie już w momencie premiery systemu.

Kompatybilność sterowników z Windows 7 można sprawdzać na stronie HP.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także