Jądro Linux - co przyniesie wersja 2.6.30
Po długotrwałych dyskusjach na temat systemów plików ext3 i ext4 oraz ich interakcji z innymi podsystemami kernela spory i emocje związane z tymi kwestiami zdążyły już wygasnąć. O wspomnianych debatach pisaliśmy już wcześniej – miejscami nieco zbyt ostra dyskusja na liście LKML trwała później jeszcze ponad tydzień. Debaty nie okazały się na szczęście bezowocne, lecz doprowadziły do kilku zmian, z których część Torvalds natychmiast wprowadził do głównej gałęzi rozwojowej, prowadzącej obecnie do wersji 2.6.30. Generalnie większość modyfikacji związanych z obsługą systemów plików, także takich jak nowe exofs i nilfs2 oraz odchodzący powoli w niebyt reiserfs, została włączona pod koniec kwietnia w ramach trzeciego wydania Release Candidate kernela 2.6.30.
Po długotrwałych dyskusjach na temat systemów plików ext3 i ext4 oraz ich interakcji z innymi podsystemami kernela spory i emocje związane z tymi kwestiami zdążyły już wygasnąć. O wspomnianych debatach pisaliśmy już wcześniej – miejscami nieco zbyt ostra dyskusja na liście LKML trwała później jeszcze ponad tydzień.
Debaty nie okazały się na szczęście bezowocne, lecz doprowadziły do kilku zmian, z których część Torvalds natychmiast wprowadził do głównej gałęzi rozwojowej, prowadzącej obecnie do wersji 2.6.30. Generalnie większość modyfikacji związanych z obsługą systemów plików, także takich jak nowe exofs i nilfs2 oraz odchodzący powoli w niebyt reiserfs, została włączona pod koniec kwietnia w ramach trzeciego wydania Release Candidate kernela 2.6.30.
Na temat tych, a także licznych innych zmian wokół kodu należącego do rozmaitych, dostępnych w Linuksie systemów plików piszemy w kolejnym artykule na heise Open Source stanowiącym kolejną część serii "Jądro Linux – co przyniesie wersja 2.6.30".
wydanie internetowe www.heise-online.pl