Nowe Mapy Google już są. Trafiły do pierwszych użytkowników

Nowe Mapy Google już są. Trafiły do pierwszych użytkowników
Źródło zdjęć: © Youtube.com | Google
Arkadiusz Stando

14.06.2018 15:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niektórzy użytkownicy smartfonów z systemem Android otrzymali już najnowszą wersję Map Google. Wraz z nią pojawił się nowy wygląd oraz funkcje. Odświeżona apka cieszy się świetnymi opiniami internautów.

W ostatnim czasie Google podobnie jak Windows zaczęło implementować nowy design do swoich aplikacji. Jak widać, Google Maps również doczekało się pierwszych efektów nowej polityki designu firmy. Zmiany zapowiedziano jeszcze na początku maja podczas konferencji Google I/O.

Już zaledwie po miesiącu od zapowiedzi pierwsze wersje uaktualnionej wersji trafiły do użytkowników. Serwis Android Police jako pierwszy zademonstrował nowy wygląd googlowskich map.

Nowy interfejs jest o wiele jaśniejszy i przejrzysty. Do większości elementów tekstowych wykorzystano czcionkę Product Sans. Na pierwszy rzut oka apka wygląda na niezmienioną. Jednak sekcja Odkrywaj bardzo się zmieniła. Aktualnie mamy podział na trzy główne kategorie miejsc, które możemy znaleźć w pobliżu - restauracje, kawiarnie oraz atrakcje. Oprócz nich możemy zobaczyć również listę innych miejsc.

Oprócz nowych ikonek dla kategorii, pojawiła się także opcja przewijania różnych typów restauracji. Jest także lista najlepiej ocenianych miejsc - polecanych przez użytkowników. Inną bardzo obiecującą według mnie funkcją będą wydarzenia. Zobaczymy wszystkie rozgrywane w okolicy mecze, odbywające się koncerty itd. Na kartach od razu pokazuje nam się data.

Przechodząc dalej mamy caaaaałą ogromną listę kategorii miejsc do wyboru. Korzystanie z nowych Google Maps zapowiada się na ogromne ułatwienie i pozwala dostosować apkę do naszych potrzeb. Jak podaje serwis Android Police, brakuje jeszcze jednego elementu, który został zapowiedziany podczas konferencji I/O. Chodzi oczywiście o zakładkę "Dla Ciebie", zawierającą rekomendacje dla nas.

Czytaj w temacie: Nowości na Google I/O 2018

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)