Centertel będzie miał stacje bazowe 3G Huawei

16.07.2007 10:14, aktual.: 16.07.2007 10:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Centertel podpisał umowę ramową z Huawei dotyczącą wdrożenia i utrzymania sieci radiowej 3G na obszarach południowej i zachodniej Polski.

PTK Centertel oraz Huawei podpisały umowę na wdrożenie i utrzymanie sieci trzeciej generacji na obszarach południowej i zachodniej Polski. W latach 2007- 2009 wartość zakupu sprzętu i usług na potrzeby sieci Orange może wynieść 169 mln zł.

Podpisanie umowy to pierwszy tak duży kontrakt PTK Centertel z tym dostawcą. Koncern Huawei jest jednym z liderów w tworzeniu sieci telekomunikacyjnych następnej generacji. Rozwiązania Huawei typu UMTS/HSPA są szeroko stosowane na świecie. Firma dostarcza sprzęt i rozwiązania m.in. dla takich firm jak France Telecom, Vodafone, Telefonica, Deutsche Telekom, KPN, Etisalat. Łącząc duże doświadczenia w planowaniu oraz implementacji rozwiązań, jednocześnie oferuje je po konkurencyjnych cenach.

Sprzęt i rozwiązania, które otrzyma PTK Centertel w ramach podpisanego kontraktu, zostaną wykorzystane do rozbudowy sieci w południowej i zachodniej Polsce. Do tej pory do budowy sieci radiowej 3G używany był sprzęt Nokii (północna Polska wraz z Warszawą) i Nortela (południowa Polska).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)