Nowość! Osobisty, kieszonkowy hotspot 3G

Nowość! Osobisty, kieszonkowy hotspot 3G

Nowość! Osobisty, kieszonkowy hotspot 3G
Źródło zdjęć: © slashgear.com
03.06.2009 21:41, aktualizacja: 04.06.2009 11:34

Jeśli chcielibyśmy móc wygodnie korzystać z bezprzewodowego Internetu na kilku komputerach, rozwiązaniem może być kieszonkowy punkt dostępowy, udostępniający przez sieć Wi-Fi szerokopasmowy Internet 3G...

Wraz z rozwojem bezprzewodowych technologii szerokopasmowego dostępu do Internetu na rynku pojawiają się coraz to bardziej zaawansowane mobilne urządzenia zapewniające dostęp do globalnej sieci. Zapewne każdy z nas chciałby w dowolnym miejscu i czasie korzystać z zasobów Internetu. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się małe, przenośne komputery – tzw. netbooki. Pomimo tego, iż w porównaniu do przeciętnego notebooka oferują niewielką wydajnością, znajdują zainteresowanie wśród wielu osób, które szukają przenośnego komputera charakteryzującego się przede wszystkim niewielkimi rozmiarami i wagą oraz niską ceną. Większość z nich posiada wbudowaną kartę sieci bezprzewodowej. Jednak co z tego, jeśli w Polsce liczba punktów dostępowych jest niewielka.

Operatorzy sieci komórkowych cały czas zwiększają zasięg 3G, dzięki czemu przy pomocy nowoczesnych telefonów komórkowych możemy uzyskać dostęp do szerokopasmowego Internetu. W ich ofercie znajdziemy również specjalne modemy przeznaczone dla nowej generacji przenośnych komputerów. Ale co jeśli chcielibyśmy móc wygodnie korzystać z bezprzewodowego Internetu na kilku komputerach? Rozwiązaniem może być osobisty, kieszonkowy punkt dostępowy firmy Novatel –. Wireless MiFi 2352, udostępniający przez sieć Wi-Fi szerokopasmowy Internet 3G.

Urządzenie obsługuje transmisje danych w systemie HSDPA/HSUPA (900/1900/2100MHz) oraz GPRS/EDGE (850/900/1800/1900MHz) z maksymalną prędkością przesyłania danych 7.2Mbps (pobieranie) i 5.76Mbps (wysyłanie). Z punktem dostępowym komputery mogą się łączyć poprzez sieć Wi-Fi w standardzie b lub g (z szyfrowaniem WEP, WPA lub WPA2). MiFi może obsługiwać do pięciu komputerów jednocześnie. Dodatkowo gadżet oferuje GPS oraz złącze kart pamięci microSDHC obsługujące karty pamięci o pojemności do 1. GB – zainstalowana pamięć może być wykorzystywana jako dysk sieciowy, do którego dostęp mają klienci łączący się poprzez WLAN.

Główną zaletą Novatel Wireless MiFi 2352 są gabaryty. Wymiary urządzenia to jedynie 62 x 98 x 15,3 mm przy wadze 81 gramów. Przewiduje się, że nowy, przenośny punkt dostępowy trafi do sprzedaży już w okolicach 20 czerwca tego roku. Jego cena netto wyniesie około 259 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)