CenterNet da częstotliwości, Aero2 zbuduje sieć

CenterNet da częstotliwości, Aero2 zbuduje sieć
Źródło zdjęć: © CenterNet

23.12.2009 18:11, aktual.: 24.12.2009 21:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

CenterNet będzie korzystał z infrastruktury Aero2 przy budowie swojej sieci w paśmie 1800 MHz. Model RAN sharing zakłada, że CenterNet da swoje częstotliwości, a Aero2 - stacje bazowe, które będzie w całości obsługiwał.

_ Wynikiem umowy jest pierwszy w Polsce komercyjny start sieci współdzielonej "RAN sharing" (model ten zakłada dostęp do urządzeń radiowej sieci dostępowej). Podstawowym celem jest wypełnienie obowiązków koncesyjnych Centernet dotyczących pokrycia 15% populacji do końca 2009 roku _ - napisał NFI Midas, właściciel CenterNetu, w komunikacie giełdowym.

Przypomnijmy, że CenterNet ma tylko 3 działające stacje w Toruniu, wypożyczone od PTC. Mobyland ma 174 pozwolenia na działanie stacji GSM1800, a czytelnicy na forum donoszą o sukcesywnie pojawiających się w tych miejscach działających BTS-ach.

_ W okresie, na który została podpisana umowa, czyli do 31. maja 2010 roku, testowane będzie komercyjnie praktyczne zastosowanie RAN sharingu. Wartość Umowy szacowana jest na kwotę ok. 4,57 mln zł. Umowa nie przewiduje kar umownych _ - napisano w dalszej części komunikatu.

Przypomnijmy, że Aero2 buduje także stacje bazowe GSM1800 swojej spółki zależnej - Mobylandu. To z nich, w uproszczeniu, po dołożeniu odpowiednich elementów, nadawany będzie sygnał CenterNetu.

Sieci w modelu _ RAN sharing _ działają m.in. w Wielkiej Brytanii. W ten sposób sieć 3G wspólnie budują Vodafone i Orange.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)