CeBIT 2010: Archos wprowadza lekkie tablety z Androidem

CeBIT 2010: Archos wprowadza lekkie tablety z Androidem
Źródło zdjęć: © Archos

02.03.2010 15:44, aktual.: 02.03.2010 16:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Francuska firma Archos zaprezentowała dwa tablety z systemem operacyjnym Android na pokładzie: Archos 7 Home Tablet z 7-calowym oraz Archos 8 Home Tablet z 8-calowym ekranem dotykowym. Ceny urządzeń rozpoczynają się od 150 euro.

Model z 7-calowym ekranem jest wyposażony w 2 GB pamięci flash. Za 3. euro można ją rozszerzyć do 8 GB; dodatkowo tablet wyposażony jest w czytnik kart microSD. Urządzenie ma masę 350 gramów i grubość 1,2 centymetra, czyli jest nieco bardziej płaskie i znaczniej lżejsze od poprzednika, modelu Archos 7 wyposażonego we własnościowy system operacyjny i normalny dysk twardy. Podobnie jak w przypadku poprzednika, rozdzielczość ekranu dotykowego wynosi 800×480 pikseli.

Obraz
© Archos 7. płaski siedmiocalowy tablet z Androidem, ale bez UMTS (fot. Archos)

8-calowy model również ma 1,2 centymetra grubości, a ważąc 400 gramów jest tylko niewiele cięższy od "siódemki". Jednak z uwagi na swoją szerokość bardziej nadaje się do zastosowania jako cyfrowa ramka obrazu niż jako poręczny i przenośny tablet. Z 4 GB pamięci flash ma on kosztować 150 euro. Archos nie poinformował, czy model ten również ma slot na karty microSD. Obydwa urządzenia bazują na architekturze ARM i są wyposażone moduł WLAN; producent nie przewiduje opcjonalnych modułów UMTS. Model 7-calowy ma trafić do sprzedaży na początku kwietnia, a 8-calowy w maju.

Obraz
© Archos 8. cyfrowa ramka obrazu z ekranem dotykowym i Androidem (fot. Archos)

Archos nie wyjaśnił do tej pory, czy urządzenia bezproblemowo współpracują z Androidem, a takie informacje napływały wcześniej i były poparte odpowiednimi pomiarami. Sprzedawany już z systemem operacyjnym Google'a Archos 5 wypadł bardzo kiepsko w testach, rażąc powolnym interfejsem użytkownika i częstymi awariami oprogramowania. Ponadto urządzenie to miało zablokowany dostęp do sklepu z aplikacjami Android Market. Dodatkowe oprogramowanie można pozyskiwać jedynie przez sklep Archos lub pobierając pakiety APK z Sieci i samodzielnie wgrywając je np. za pośrednictwem karty pamięci. Pozytywnymi stronami 5-calowca są dobra przeglądarka WWW i rozbudowany odtwarzacz audio i wideo.

Obok dwóch nowych tabletów z Androidem Archos zaprezentuje na targach CeBIT (hala 15, D21) nowy 9-calowy model z ekranem dotykowym, procesorem Atom i systemem Windows 7. Ważąc 800 gramów i mając obudowę o grubości 1,7 centymetra będzie on najbardziej kompaktowym tabletem bazującym na architekturze x86.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także