Brother MFC‑J4510DW - nowe urządzenie wielofunkcyjne

Brother MFC-J4510DW - nowe urządzenie wielofunkcyjne
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

16.01.2013 14:20, aktual.: 16.01.2013 15:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Urządzenie wyróżnia nowy, innowacyjny sposób podania kartki, opcja druku mobilnego oraz możliwość drukowania materiałów bezpośrednio z internetu z poziomu urządzenia

Drukarka
MFC-J4510DW to najmniejsze urządzenie wielofunkcyjne Brothera, które oprócz drukowania w formacie A4. posiada także możliwość druku w A3. Urządzenie w minutę wydrukuje do 35 stron w trybie monochromatycznym i do 27 stron w kolorze. Rozdzielczość druku, wynosi 6000 x 1200 dpi. W MFC-J4510DW nie zabrakło również możliwość podłączenia do sieci WiFi. Podajnik papieru pomieści 150 arkuszy formatu A4. Natomiast ręczny podajnik papieru pozwoli na precyzyjne wydruki na mniejszych arkuszach, jak koperty, a także na drukowanie w formacie A3. Oryginalne tusze Brother pozwalają na wydruk do 1200 stron, a pracę z urządzeniem ułatwia 9,3 centymetrowy, dotykowy wyświetlacz LCD.

Kopiarka, skaner i faks
Urządzenie pozwala na wykonanie 9. kopii jednego dokumentu z prędkością do 12 obrazów na minutę w trybie monochromatycznym i do 9 obrazów na minutę w kolorze (zgodnie z normą ISO IEC 24735). Kopiowane dokumenty mogą zostać zmniejszone do 25 proc. pierwotnego rozmiaru lub powiększone do 400 proc. Maksymalna rozdzielczość kopii wynosi 1200 dpi. Skanowanie ułatwia automatyczny podajnik papieru ADF, który pomieści 20 arkuszy. Maksymalna optyczna rozdzielczość skanera to 2400 dpi. Dołączone do urządzenia oprogramowanie pozwala zapisać pliki we wszystkich popularnych formatach, a następnie zeskanowane dokumenty można przesłać jako załącznik poczty email, na serwer FTP czy zapisać w pliku OCR. Wbudowany w urządzenie faks pozwoli na przesłanie jednorazowo do 200 stron.

Niskie koszty eksploatacji
Zużycie papieru można zmniejszyć nawet o 7. proc., wykorzystując wbudowane w nowe urządzenie Brother funkcje: automatycznego druku dwustronnego oraz drukowania i kopiowania N-na-1 stronie, pozwalającą na umieszczenie od 2 do 4 stron na jednej kartce formatu A4 w przypadku kopiowania i do 25 stron w przypadku drukowania. Dodatkowe korzyści przynosi funkcja oszczędzania tuszu oraz niskie zużycie energii, które w trybie gotowości wynosi 5,5 W, a w trybie uśpienia zaledwie 1,5 W.

Druk mobilny
MFC-J4510DW pozwala na zlecenie drukarce wydruku z każdego miejsca na świecie, w którym jest dostęp do internetu: z komputerów z wykorzystaniem Google Cloud Print oraz ze smartfonów i tabletów dzięki aplikacji iPrint&Scan. Dodatkowo, bezpośrednio z poziomu drukarki, bez użycia komputera, można drukować oraz skanować materiały do Google Docs, Facebooka, Flickra, Dropboxa, Picasy oraz Evernote.

W zgodzie ze środowiskiem
Wszystkie urządzenia atramentowe Brother posiadają cztery oddzielne pojemniki z tuszami, które można niezależnie wymieniać i po zużyciu bezpłatnie przekazać do recyklingu - wystarczy wypełnić formularz na stronie www.brother.pl. Niski pobór energii, wydajność oraz niewielki poziom hałasu potwierdzają certyfikaty ekologiczne takie jak "Energy Star" czy "Blue Angel".

Gwarancja: 3 lata
Cena: 85. zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)