Nowe wielofunkcyjne urządzenie Sharp AR‑M201

Nowe wielofunkcyjne urządzenie Sharp AR-M201
Źródło zdjęć: © IDG

03.04.2008 22:30, aktual.: 04.01.2012 15:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Polskim oddziale firmy Sharp jest dostępne nowe wielofunkcyjne urządzenie biurowe zaprojektowane specjalnie dla małych biur i niewielkich grup roboczych. Urządzenie zostało zaprezentowane na początku marca bieżącego roku.

Model AR-M20. to urządzenie monochromatyczne, drukujące w maksymalnej rozdzielczości 600 dpi o szybkości druku i kopiowania równej 20 stronom na minutę, posiadający funkcję skanowania w kolorze. Możliwe jest również zamontowanie dodatkowej opcji - faksu Super G3, a także podłączenie sieciowe. Wyposażenie urządzenia w funkcję drukowania z USB,z obsługą kompresji JBIG przy wysokowydajnym sterowniku drukarki, umożliwia automatyczną kompresję plików, co ogranicza czas wydruku i zwiększa wydajność. Dzięki sorterowi elektronicznemu oraz możliwości separacji offsetowej i drukowaniu/kopiowaniu w dupleksie, uzyskanie wielostronicowego dokumentu trwa jedynie kilka chwil. Solidnie zaprojektowany system podawania papieru to dwustronny podajnik oryginałów do 50 arkuszy, standardowy podajnik papieru o pojemności 250 kartek i dodatkowa taca o tej samej pojemności. Pełna uniwersalność zapewniona jest przez opcjonalny zestaw sieciowy z emulacją języka PLC6 i ewentualnie PostScript3, umożliwiający AR-M201 bezproblemową
współpracę z różnymi grupami roboczymi.

Obraz
© (fot. IDG)

Parametry skanowania w kolorze dla tego urządzenia to 600 x 1200 dpi. W rozszerzeniu funkcjonalności pomaga opcjonalny zestaw sieciowy umożliwiający skanowanie i przesyłanie dokumentów do różnych miejsc w firmie. Moduł faksu Super G3 to dalsze zwiększenie możliwości urządzenia. Przyjazne w obsłudze oprogramowanie sprawia, że używanie AR-M201 jest bardzo łatwe. Program administracyjny drukarki ( Printer Administration Utility - PAU ) pozwala na zarządzanie nią z jednej stacji roboczej. Ekran statusu umożliwia użytkownikom podgląd pracy urządzenia, poziomu papieru i wielu innych parametrów z poziomu komputera.

Model AR-M201 jest urządzeniem ekologicznym i spełnia najnowsze kryteria specyfikacji Energy Star oraz wyróżnia się funkcjami przyjaznymi dla środowiska. Tryb oszczędzania tonera zmniejsza jego gęstość podczas kopiowania, przedłużając tym samym żywotność kasety z tonerem i pozwalając tym samym minimalizować koszty. Z kolei tryb automatycznego odłączenia zasilania redukuje zużycie energii.

Więcej informacji o urządzeniu na stronie: www.sharp.eu/cps/rde/xchg/SID-0A0A4384-EBEEE0A2/pl/hs.xsl/182_17916_3133323630_PLK_HTML.htm - http://

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)