BlackBerry nie potrzebuje 200 tysięcy aplikacji

BlackBerry nie potrzebuje 200 tysięcy aplikacji
Źródło zdjęć: © BlackBerry

29.09.2010 16:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zastanawialiście się kiedyś nad strategią rozwoju sklepu z aplikacjami dla smartfonów BlackBerry? Ciężko jest stwierdzić czym kierują się zarządzający firmą Research In Motion, zwłaszcza, gdy widzi się tak znikomą ilość dostępnych w nim aplikacji i czyta zapewnienia jednego z prezesów o braku konieczności zwiększenia jej.

Alan Panezic z RIM wypowiedział się na Developers Conference zorganizowanej w San Francisco na temat ubogiej oferty sklepu App World. Stwierdził, że BlackBerry nie potrzebuje 25. tysięcy aplikacji, które posiada App Store firmy Apple, ponieważ część z nich będzie użyta jedynie kilka razy i później odejdzie w zapomnienie. Powiedział również, że użytkownicy telefonów firmy RIM nie chcą oglądać reklam w swoich aplikacjach, ani tym bardziej klikać na nie.

RIM oferuje obecnie 10 tysięcy aplikacji w swoim sklepie, jednak za wiele z nich trzeba zapłacić horrendalne sumy. Na pewno nie przeszkadza to biznesmenom, dla których BlackBerry stanowi jedno z narzędzi pracy, jednak dla zwykłego zjadacza chleba ceny te są po prostu zbyt wysokie, zwłaszcza, gdy porównamy je do kosztów zakupu, a nieraz jedynie ściągnięcia, aplikacji na systemy Android oraz iOS.

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)