Aulery 2012 - rusza konkurs na najlepszy e‑biznes

Aulery 2012 - rusza konkurs na najlepszy e-biznes
Źródło zdjęć: © Stuff/materiały prasowe

04.04.2012 15:33, aktual.: 05.04.2012 09:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aulery, najważniejsza nagroda dla młodych firm technologicznych w Polsce rusza w świat i zmienia swoją formułę.

Aulery to nagrody dla najlepszych e-biznesów, które wyszły już z początkowej fazy rozwoju. Od 200. roku nagroda przyznawana była najciekawszym projektom, które prezentowały się w ramach serii spotkań "Aula Polska". Spotkania te miały być inspiracją dla innych przedsiębiorców do rozpoczęcia swojej działalności. Przez 3 kolejne lata kapituła nagrody nie pomyliła się ani razu, przez co każda z nagrodzonych firm cały czas się rozwija i powiększają krajowe PKB.

Artur Kurasiński, współorganizator Aulerów –. “Naszą ambicją jest, aby Aulery stały się silnym brandem dla międzynarodowej branży e-przedsiębiorców. Chciałbym, aby przyznanie tej nagrody było potwierdzeniem wartości firmy w skali międzynarodowej. Rok 2012 jest początkiem działań Auli Polskiej mających zmienić optykę pozycji Polski w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Chcemy, aby w perspektywie kilku lat Polska stała się ważną platformą wsparcia w tym regionie dla spółek technologicznych.”

Dlatego w tym roku, przy okazji czwartej edycji Aulerów następuje szereg zmian. Najważniejszą z nich jest otwarcie rejestracji dla firm z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Zgłaszać się mogą spółki technologiczne (zarówno aplikacje webowe jak i mobilne). Warunkiem podstawowym przyjęcia zgłoszenia będzie co najmniej roczna historia spółki oraz zgłoszenie się zespołu złożonego z co najmniej dwóch osób (najchętniej osób odpowiedzialnych za część technologiczną i marketingową).

Kolejną nowością jest powołanie Rady Aulerów. Podobnie jak ta Oscarowa będzie się co roku zmieniać, jednak zawsze będą w niej osoby z osiągnięciami w dziedzinach inwestycji, innowacji, rozwoju czy promocji spółek technologicznych w Polsce i na świecie. Z początkowego grona zgłoszeń wybranych zostanie 3. najlepszych projektów a potem 15, które przejdą do finału Aulerów. Podczas finałowej gali 27 kwietnia w Sopocie zaprezentowanych zostaną trzy najlepsze firmy z regionu CEE.

W bieżącym roku swoją obecność w radzie potwierdzili między innymi:

- Sitar Teli (Doughty Hanson)
- Johan Lorenzen ( Sunstone Technology Ventures)
- Marcin Grodzicki (Agora SA)
- Michał Brański (o2)
- Carlos Eduardo Spinal (Seedcamp)
- Grzegorz Marczak (Antyweb)
- Anti Villponen (ArcticStartup)
- Bogdan Iordache (How To Web)
- Natasha Starkell (GoalEurope)
- Jon Bradfrod (Springboard)
- Krzysztof Kowalczyk (hardGAMMA Ventures)
- Daniel Stachowiak (iO Adria Limited)
- David Bizer (HackFwd)
- Jaromir Działo (Topicmarks)
- Piotr Pągowski (HP Polska) - Paweł Chudziński (Point Nine Capital)
- Alex Barrera (Tetuan Valley)
- Jarosław Sobolewski (IAB Polska)

Zmianie ulegnie także sama statuetka Aulera. Wręczaną do tej pory zastąpi nowa, wykonana przez Polską projektantkę specjalna figurka. Jej oficjalna premiera planowana jest w połowie kwietnia.

Na stronie http://submit.aulery.com można już zgłaszać swoje projekty. System przygotowany przez firmę Empathy zautomatyzuje proces zgłoszeń. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 1. kwietnia.

Gala finałowa i wręczenie nowej statuetki Aulera odbędzie się w Sopockiej ERGO Arenie podczas Business Sopot Festivalu (2. kwietnia 2012). Podczas całodniowej imprezy odbędzie się także gala finałowa “Leaders in Poland” i wiele prezentacji i wydarzeń około biznesowych. Organizatorzy Aulerów planują rozdać około 200 bezpłatnych biletów. Organizację Aulerów 2012 wspierają następujący Partnerzy: Google, Orange, Novel, HP Polska, hardGAMMA Ventures, Empathy, Studio Grandessa, STARTER Gdański Inkubator Przedsiębiorczości oraz Miasto Gdańsk. Patronami medialnymi są: Gazeta.pl, Wyborcza.biz, o2.pl, WP.pl i Antyweb.pl, Dziennik Internautów, oraz magazyn „Proseed”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)