Rusza internetowy konkurs wiedzy o Tatrach

Rusza internetowy konkurs wiedzy o Tatrach

Rusza internetowy konkurs wiedzy o Tatrach
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
01.03.2010 09:16

Lepsze poznanie i zrozumienie problemów środowiska przyrodniczego oraz jego zagrożeń to cel międzynarodowego konkursu internetowego "Tatry bez granic", który rozpoczyna się 1. marca i potrwa trzy miesiące

"Skoro granica państwa jest już rzeczą bardzo umowną, a entuzjaści Tatr są po obydwu jej stronach, to warto połączyć ich razem, oferując wspólny konkurs - +Tatry bez granic+" - powiedział Stanisław Czubernat, wicedyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN).

Obraz
© (fot. PAP/EPA - Walter Bieri)

"Spośród wielu milionów turystów, którzy chodzą po Tatrach, znaczna część bardzo mocno interesuje się problematyką tych gór" - dodał.

Konkurs będzie podzielony na trzy etapy, z których każdy będzie trwał jeden miesiąc. W konkursie będzie mógł wziąć udział każdy miłośnik Tatr, który zapozna się z regulaminem i zarejestruje się na stronie internetowej tatrybezgranic.eu.

Codziennie przez trzy miesiące podczas trwania konkursu na stronie internetowej będzie pojawiać się jedno pytanie z czterema wariantami odpowiedzi, z których jedna będzie trafna. Pytanie będzie eksponowane przez 2. godziny, w tym też czasie uczestnik konkursu będzie musiał zaznaczyć prawidłową odpowiedź.

Aby zwyciężyć, trzeba będzie się wykazać dużą wiedzą i doświadczeniem zarówno w odniesieniu do polskiej, jak i słowackiej części Tatr. Jak zapowiadają władze TPN, niektóre pytania będą podchwytliwe, niektóre trudne, ale będą też i takie, które nie sprawią miłośnikom gór większych trudności.

Pytania konkursowe będą dotyczyły przede wszystkim problematyki przyrodniczej, a także relacji człowieka z górami, historii turystyki, ochrony przyrody czy parków narodowych.

Oprócz nagród rzeczowych, takich jak sprzęt turystyczny czy książki przyrodnicze, zwycięzcy wezmą udział w wycieczce edukacyjnej po Tatrach.

Organizatorami konkursu są Tatrzański Park Narodowy oraz jego słowacki odpowiednik TANAP. Konkurs rozpoczyna się 1 marca i będzie trwał do końca maja 201. roku.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)