Masz pomysł na biznes w nowych technologiach? Rozkręć go

Masz pomysł na biznes w nowych technologiach? Rozkręć go

Masz pomysł na biznes w nowych technologiach? Rozkręć go
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
04.12.2012 10:15, aktualizacja: 04.12.2012 11:11

Autorzy projektów z sektora internetowego i nowych technologii zostali
zaproszeni do tegorocznej edycji konkursu Zacznij.biz. Jego uczestnicy wezmą udział w bezpłatnych
warsztatach, a najlepsi będą mogli uzyskać finansowanie swoich pomysłów.

Juror konkursu Szymon Kurzyca powiedział PAP, że organizatorom zależy na udziale nie tylko początkujących przedsiębiorców, ale także tych, którzy już działają w branży internetowej i nowych technologii.

"Wiemy, że wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że mogą uzyskać wsparcie inwestorów prywatnych, dzięki któremu ich biznes będzie mógł wejść na wyższy poziom rozwoju. Co więcej, doświadczenia poprzednich edycji pokazują, że na wsparcie inwestorów mogą liczyć nie tylko te projekty, które znalazły się w ścisłym finale. Liczą się też pomysły uczestników, którzy dzięki pomocy ekspertów dopracowali swoje projekty i nauczyli się jak dobrze zaprezentować je potencjalnym inwestorom" - dodał Kurzyca.

Konkurs Zacznij.biz to projekt realizowany przez PKPP Lewiatan i sieć aniołów biznesu - Lewiatan Business Angels. Ideą konkursu jest promocja przedsiębiorczości, pomoc w przygotowaniu biznesplanów i pozyskiwaniu inwestorów dla najlepszych pomysłów. W tym roku konkurs adresowany jest do właścicieli mikro- i małych przedsiębiorstw z sektora nowych technologii, pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów kierunków technicznych, którzy opracowali innowacyjny projekt oraz pomysłodawców z branży teleinformatycznej.

Zgłoszenia przyjmowane są do końca stycznia 201. r. Finaliści i zwycięzcy ogłoszeni zostaną podczas gali finałowej 23 maja 2013 r. W trakcie trwania konkursu przedsiębiorcy będą mogli także wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, które pomogą w opracowaniu biznesplanu i zdobyciu umiejętności przydatnych w skutecznej prezentacji pomysłu przed inwestorem.

Konkurs współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)