Apple szuka rozwiązań dla iPhone’ów w ruchu

Apple szuka rozwiązań dla iPhone’ów w ruchu

Apple szuka rozwiązań dla iPhone’ów w ruchu
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl
17.08.2009 12:20, aktualizacja: 27.08.2009 13:20

Nowy wniosek patentowy ujawniony w tym tygodniu sugeruje, że Apple pracuje nad funkcją kompensacji ruchu w wyższych modelach komórek, takich jak iPhone. Niestabilność urządzenia może być przyczyną utrudnień dla użytkownika. Dla przykładu: wibrujący ekran może prowadzić do trudności w przeglądaniu obrazków, poruszający się ekran (lub całe urządzenie) może powodować trudności w prawidłowym wycelowaniu na touchscreenie.

Pierwotnie zarejestrowany w lutym 200. roku wniosek opisuje różnorodne metody mogące uczynić obsługę touchscreena łatwiejszą, podczas gdy urządzenie znajduje się w ruchu (na przykład w poruszającym się pojeździe lub w rękach idącej osoby). W dokumencie tym wyszczególnionych jest kilka rozwiązań tego problemu, jak na przykład: dostrojenie ekranu z uwzględnieniem danych o ruchu i właściwości ekranu, selektywne skalowanie obrazków, zmienny zakres wejściowy na urządzeniu lub nawet dostrojenie przy uwzględnieniu wartości ciśnienia i położenia.

Wspomniany dokument opisuje różne scenariusze, w których nowa technologia mogłaby być pomocna, od typowych codziennych doświadczeń po całkiem niespotykane okoliczności: ekran może być na przykład częścią systemu używanego w mocno wibrującym środowisku, jak monitoring w czołgu, system sterowania dla procesów elektrowni chemicznych lub indywidualny system rozrywki umiejscowiony w fotelach samolotów. Ekran może być także częścią przenośnego urządzenia elektronicznego dostępnego w niestabilnym środowisku jak pociąg lub inny poruszający się pojazd.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)