Raport Greenpeace bezlitosny dla Apple

Raport Greenpeace bezlitosny dla Apple

Raport Greenpeace bezlitosny dla Apple
01.12.2008 12:00, aktualizacja: 01.12.2008 12:51

Raport ekologów z Greenpeace kolejny raz wskazuje, że firma Apple ma jeszcze sporo do zrobienia w dziedzinie przyjazności dla środowiska naturalnego.

Grudniowy raport Greenpeace jasno pokazuje, że laptopy Apple nie są takie "zielone", jak chciałby tego Steve Jobs. W dziesięciopunktowej skali Apple otrzymało zaledwie 4,3 punktów. Niżej na liście Greenpeace jest jedynie Philips, Lenovo, Microsoft i Nintendo. Firma Apple skupiła się na usunięciu z konstrukcji MacBooków toksycznych materiałów oraz na oszczędzaniu przez nie energii, okazuje się jednak, że przy okazji zaniedbała inne istotne kwestie. Rzecznik prasowy Apple odmówił skomentowania raportu organizacji.

Najlepszy wynik w skali Greenpeace uzyskała firma Nokia, która była bliska zdobycia siedmiu punktów. Dobre wyniki osiągnęły także firmy Samsung, Toshiba i Sony Ericsson. Pełny raport można obejrzeć na stronieGreenpeace - http://www.greenpeace.org/raw/content/international/press/reports/greener-electronics-apple-rank-5.pdf ( plik w formacie PDF ).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)