Aparat z Androidem (!) i Wi‑Fi: Nikon Coolpix S800c

Aparat z Androidem (!) i Wi-Fi: Nikon Coolpix S800c
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

22.08.2012 10:48, aktual.: 10.12.2012 16:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nikon wprowadza na rynek dość przełomowy aparatu Coolpix S800c. Nowy model pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 2.3. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi aparat umożliwia m.in. dostęp do Google Play, umożliwiając dostęp do aplikacji fotograficznych, mediów społecznościowych i gier.

*Nikon wprowadza na rynek dość przełomowy aparat - Coolpix S800c. Nowy model pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 2.3. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi aparat umożliwia m.in. dostęp do Google Play, umożliwiając dostęp do aplikacji fotograficznych, mediów społecznościowych i gier. *

Nikon Coolpix S800. wyposażony został w obiektyw NIKKOR z 10-krotnym zoomem optycznym, matrycę CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 16 mln pikseli oraz ekran dotykowy OLED o przekątnej 3,5 cala (819.000 punktów). Aparat umożliwia także rejestrowanie filmów w jakości Full HD, także w zwolnionym, lub przyśpieszonym tempie (do 240 klatek na sekundę). Co jednak najważniejsze, urządzenie umożliwia połączenie wysokiej jakości zdjęć z szybkością ich publikacji w serwisach społecznościowych.

Dzięki systemowi operacyjnemu Android aparat może stać się w pełni funkcjonalnym multimedialnym centrum rozrywki. Urządzenie umożliwia m.in. pobieranie aplikacji z Google Play, śledzenie najnowszych wpisów przyjaciół na portalach społecznościowych, wyszukiwanie informacji na temat miejsca, w którym się znajdziemy lub granie w gry.

Za jakość rejestrowanego obrazu odpowiada matryca CMOS w technologii BSI, system przetwarzania obrazu EXPEED C2 oraz precyzyjny autofokus. Szerokokątny obiektyw NIKKOR ma 10-krotny zoomem optyczny (25–25. mm) i zbudowano go w oparciu o soczewki ze szkła ED. Całość wspomaga system redukcji drgań VR z przesunięciem osi optycznej obiektywu, który minimalizuje skutki ruchu obiektu, słabego oświetlenia i drgań aparatu.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nikon Coolpix S800. ma także wbudowany moduł GPS, który rejestruje dokładne dane lokalizacji (szerokości i długości geograficznej), w której zostało zrobione zdjęcie, w postaci znacznika geograficznego w danych zdjęcia (Exif). System jest kompatybilny z dowolną aplikacją Google wymagającą systemu GPS.

W śród dostępnych funkcji znajduje się także „funkcja wykrywanie ruchu”, która kompensuje ruch aparatu i przemieszczanie się fotografowanych obiektów, a także funkcja „najlepsze zdjęcie BSS”, która wybiera najostrzejszą fotografię z maksymalnie 1. zarejestrowanych kolejno zdjęć. Tryb HDR pozwala z kolei rejestrować bogate w detale zdjęcia odznaczające się wysokim kontrastem.

W Nikonie Coolpix S800. znajdziemy także funkcję „łatwej panoramy 360°/180°” – która działa zarówno w pionie, jak i w poziomie – a także tryb zdjęć seryjnych do 8,1 kl./s.

Pamięć wewnętrzna urządzenia to 1,7 GB przeznaczone na zdjęcia i filmy oraz 68. MB pamięci na aplikacje. Ilość pamięci można zwiększyć za pomocą kart SD/SDHC (o maks. pojemności 32 GB).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)