Aparat z Androidem (!) i Wi-Fi: Nikon Coolpix S800c

Aparat z Androidem (!) i Wi‑Fi: Nikon Coolpix S800c

Aparat z Androidem (!) i Wi-Fi: Nikon Coolpix S800c
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
22.08.2012 10:48, aktualizacja: 10.12.2012 16:09

Nikon wprowadza na rynek dość przełomowy aparatu Coolpix S800c. Nowy model pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 2.3. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi aparat umożliwia m.in. dostęp do Google Play, umożliwiając dostęp do aplikacji fotograficznych, mediów społecznościowych i gier.

*Nikon wprowadza na rynek dość przełomowy aparat - Coolpix S800c. Nowy model pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 2.3. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi aparat umożliwia m.in. dostęp do Google Play, umożliwiając dostęp do aplikacji fotograficznych, mediów społecznościowych i gier. *

Nikon Coolpix S800. wyposażony został w obiektyw NIKKOR z 10-krotnym zoomem optycznym, matrycę CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 16 mln pikseli oraz ekran dotykowy OLED o przekątnej 3,5 cala (819.000 punktów). Aparat umożliwia także rejestrowanie filmów w jakości Full HD, także w zwolnionym, lub przyśpieszonym tempie (do 240 klatek na sekundę). Co jednak najważniejsze, urządzenie umożliwia połączenie wysokiej jakości zdjęć z szybkością ich publikacji w serwisach społecznościowych.

Dzięki systemowi operacyjnemu Android aparat może stać się w pełni funkcjonalnym multimedialnym centrum rozrywki. Urządzenie umożliwia m.in. pobieranie aplikacji z Google Play, śledzenie najnowszych wpisów przyjaciół na portalach społecznościowych, wyszukiwanie informacji na temat miejsca, w którym się znajdziemy lub granie w gry.

Za jakość rejestrowanego obrazu odpowiada matryca CMOS w technologii BSI, system przetwarzania obrazu EXPEED C2 oraz precyzyjny autofokus. Szerokokątny obiektyw NIKKOR ma 10-krotny zoomem optyczny (25–25. mm) i zbudowano go w oparciu o soczewki ze szkła ED. Całość wspomaga system redukcji drgań VR z przesunięciem osi optycznej obiektywu, który minimalizuje skutki ruchu obiektu, słabego oświetlenia i drgań aparatu.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nikon Coolpix S800. ma także wbudowany moduł GPS, który rejestruje dokładne dane lokalizacji (szerokości i długości geograficznej), w której zostało zrobione zdjęcie, w postaci znacznika geograficznego w danych zdjęcia (Exif). System jest kompatybilny z dowolną aplikacją Google wymagającą systemu GPS.

W śród dostępnych funkcji znajduje się także „funkcja wykrywanie ruchu”, która kompensuje ruch aparatu i przemieszczanie się fotografowanych obiektów, a także funkcja „najlepsze zdjęcie BSS”, która wybiera najostrzejszą fotografię z maksymalnie 1. zarejestrowanych kolejno zdjęć. Tryb HDR pozwala z kolei rejestrować bogate w detale zdjęcia odznaczające się wysokim kontrastem.

W Nikonie Coolpix S800. znajdziemy także funkcję „łatwej panoramy 360°/180°” – która działa zarówno w pionie, jak i w poziomie – a także tryb zdjęć seryjnych do 8,1 kl./s.

Pamięć wewnętrzna urządzenia to 1,7 GB przeznaczone na zdjęcia i filmy oraz 68. MB pamięci na aplikacje. Ilość pamięci można zwiększyć za pomocą kart SD/SDHC (o maks. pojemności 32 GB).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)