Aparat Samsung WB150F z Wi-Fi. Nigdy nie zabraknie miejsca na karcie

Aparat Samsung WB150F z Wi‑Fi. Nigdy nie zabraknie miejsca na karcie

Aparat Samsung WB150F z Wi-Fi. Nigdy nie zabraknie miejsca na karcie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.12.2012 16:40

Samsung rozbudował właśnie swoją rodzinę aparatów Samsung Smart Foto, wyposażonych w moduł sieci bezprzewodowych o nowy model WB150F. Aparat dzięki wyposażeniu go w moduł Wi-Fi umożliwia łatwe i szybkie przesyłanie zdjęć np. do serwisu Facebook i Picasa lub zapisanie ich zdalnie w domowym archiwum.

Samsung WB150F to pierwszy z czterech nowych aparatów Samsunga, z którego zdjęcia można wysyłać od razu, bezprzewodowo za pośrednictwem poczty elektronicznej, do serwisów społecznościowych lub do komputera, telewizora czy też zapisać w chmurze (np. Microsoft SkyDrive) i mieć do nich dostęp z komputera, tabletu, czy telefonu, w każdym miejscu.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

WB150F wyposażony jest w obiektyw Schneider-KREUZNACH VARIOPLAN z zoomem optycznym 18x i szerokim kątem (24mm), ekran AMOLED o przekątnej 3” oraz matrycę o rozdzielczości 14 megapikseli. Aparat może nagrywać filmy w rozdzielczości HD 1280x720 z prędkością 30 klatek na sekundę. Zdjęcia i filmy można zapisywać na kartach pamięci SD, SDHC lub SDXC. Edycja zdjęć w aparacie jest prosta i ciekawa dzięki takim funkcjom jak Beauty Shot, Magic Frame, Picture in Picture czy Split Shot.

Wykonane aparatem WB150F zdjęcia i filmy można nie tylko wysłać bezpośrednio z aparatu e-mailem, ale również opublikować w galerii na Facebooku czy w serwisie Picasa. Jeśli zabraknie nam miejsca na karcie pamięci, można szybko przesłać zdjęcia na wirtualny dysk Microsoft SkyDrive, a następnie sformatować kartę.

Kolejną ciekawą funkcją w aparatach Samsung Smart Foto wykorzystującą sieć bezprzewodową jest Auto Backup. Po jednorazowym skonfigurowaniu aparatu i komputera wystarczy jedno kliknięcie, aby za każdym razem automatycznie przesłać zdjęcia do domowego archiwum.

Funkcja Samsung Mobile Link odpowiada za udostępnianie, zapisywanie i oglądanie zdjęć w urządzeniach mobilnych. Funkcja TV Link umożliwia natomiast bezprzewodowe wyświetlanie zdjęć i filmów na dużym ekranie telewizora. Wszystkie aparaty Samsung Smart Foto mogą być także obsługiwane ze smartfonów za pomocą aplikacji Remote Viewfinder. Dzięki niej obraz, na który skierowany jest obiektyw aparatu, wyświetla się na ekranie smartfona, możemy też zdalnie sterować ustawieniami aparatu. Aplikacja jest dostępna nieodpłatnie w Google Play. Smartfon można wykorzystać także jako przenośny punkt dostępowy i za jego pośrednictwem wysyłać zdjęcia do wielu urządzeń i miejsc w sieci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)