Nikon wprowadza dziewięć nowych aparatów Coolpix

Nikon wprowadza dziewięć nowych aparatów Coolpix

Nikon wprowadza dziewięć nowych aparatów Coolpix
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.02.2011 14:11, aktualizacja: 23.09.2011 15:50

Nikon prezentuje dziewięć nowych aparatów kompaktowych Coolpix. Pośród nowości znajduje się pięć modeli z serii S w tym kieszonkowy megazoom S9100 nagrywający wideo Full HD, kompakt S6100 z 7-krotnym zoomem optycznym, S4100 z ekranem dotykowym, cienki S3100, a także S2500. Rozszerzone zostały także serie L i P. Pierwsza z nich o modele dla początkujących fotoamatorów: L23 i wzbogacony o szerokokątny obiektyw Nikkor z 21-krotnym zoomem optycznym L120, natomiast druga o wyposażony w jasny, szerokokątny obiektyw P300 i P500 z 36-krotnym zoomem optycznym i odchylanym wyświetlaczem LCD.

Coolpix S9100

Model S910. został wyposażony w szerokokątny obiektyw Nikkor z 18-krotnym zoomem optycznym o zakresie ogniskowych od 25 mm do 450 mm. Nowa funkcja „Łatwa panorama” umożliwia wykonywanie zdjęcia o kącie 180 stopni oraz 360 stopni, w pionie lub w poziomie. Następnie poszczególne zdjęcia automatycznie łączone są w panoramy.

Model posiada matrycę CMOS o rozdzielczości 12,1 mln pikseli, wykonaną w technologii BSI. Zwiększa ona naświetlenie każdego piksela, poprawiając czułość i zmniejszając ewentualne poruszenie obrazu. S910. wyposażono również w funkcję HDR - generowania zdjęć o wysokim zakresie tonalnym w przypadku obiektów fotografowanych pod światło. Hybrydowa redukcja drgań VR (redukcja drgań z przesunięciem matrycy i elektroniczna), funkcja „Wykrywanie ruchu”, funkcja „Najlepsze zdjęcie BSS”, wysoka czułość do 3200 ISO oraz programy tematyczne „Portret nocny” i „Krajobraz nocny” – to kolejne funkcje aparatu.

Obraz
© (fot. Nikon)

S910. umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD (1080p). Dedykowany przycisk filmowania pozwala na szybkie przełączanie aparatu z funkcji robienia zdjęć na funkcję wideo. Podczas nagrywania filmów dostępny jest zoom optyczny, autofokus oraz funkcja wykonania zdjęcia. Dodatkowo, użytkownik może kontrolować szybkość nagrywania, rejestrując obraz w zwolnieniu lub w przyspieszeniu, z wykorzystaniem opcji nagrywania z szybkością do 240 kl./s (QVGA).

Dzięki złączu HDMI mini zgodnym z HDMI-CEC, nagrania oraz zdjęcia mogą być odtwarzane na ekranie telewizora HD. Wbudowany ekran LCD o przekątnej 7,5 cm (3 cale) zapewnia żywe kolory i wysoki kontrast. Technologia Clear Color Display pozwala zmniejszyć zużycie energii i zminimalizować odblaski.

Coolpix S9100 będzie dostępny w trzech kolorach: czerwonym, czarnym oraz srebrnym. Cena aparatu w cenniku Nikona wyniesie 1309 zł. Coolpix S6100

S610. posiada szerokokątny obiektyw Nikkor z 7-krotnym zoomem optycznym oraz matrycę CCD o rozdzielczości 16 mln pikseli. 3-calowy dotykowy ekran o rozdzielczości 460 tys. punktów umożliwia m.in. szybkie przeglądanie zdjęć oraz wyzwolenie migawki dotykiem. Za pomocą przycisku nagrywania filmów można również przełączyć aparat w tryb filmowania w rozdzielczości HD (720p).

Obraz
© (fot. Nikon)

Cztery funkcje redukcji poruszenia minimalizują wpływ drgania aparatu, ruchu obiektu czy słabego oświetlenia, umożliwiając wykonywanie wyraźnych zdjęć.

Coolpix S610. będzie dostępny w pięciu kolorach: fioletowym, czarnym, czerwonym, różowym i srebrnym. Cena aparatu wyniesie 869 zł.

Coolpix S4100

Smukły model S410. wyposażono w 3-calowy dotykowy ekran LCD. Umożliwia on m.in. fotografowanie oraz szybkie przeglądanie zdjęć. Model również posiada przycisk nagrywania filmów (720p) przyspieszający wybór tego trybu.

Obraz
© (fot. Nikon)

S410. oferuje szerokokątny obiektyw Nikkor z 5-krotnym zoomem optycznym, funkcje redukcji poruszenia, a także filtry pozwalające edytować zdjęcia bez konieczności korzystania z komputera (np. filtr „Selektywny kolor”).

Coolpix S4100 będzie dostępny w pięciu kolorach: czerwonym, czarnym, fioletowym, złotym oraz srebrnym. Cena aparatu wyniesie 649 zł. Coolpix S3100

S310. jest następcą popularnego w Europie modelu Coolpix S3000. Model wyposażono w szerokokątny obiektyw Nikkor z 5-krotnym zoomem optycznym oraz matrycę CCD o rozdzielczości 14 mln pikseli. Aparat umożliwia również nagrywanie filmów w rozdzielczości HD.

Obraz
© (fot. Nikon)

Funkcja „Automatyczny system zdjęć portretowych”. ułatwia fotografowanie oraz edycję zdjęć, bez konieczności korzystania z komputera.

Coolpix S310. będzie dostępny w siedmiu kolorach: fioletowym, czerwonym, czarnym, niebieskim, różowym, jasnozielonym i srebrnym. Cena aparatu wyniesie 569 zł.

Coolpix S2500

Zamknięty w aluminiowym korpusie model S250. wyposażono w wyświetlacz LCD o przekątnej 2,7 cala, szerokokątny obiektyw Nikkor z 4-krotnym zoomem optycznym oraz matrycę CCD o rozdzielczości 12 mln pikseli.

Obraz
© (fot. Nikon)

Tryb „Łatwa automatyka”. pozwala dostosować ustawienia aparatu do panujących warunków oświetleniowych, a „Automatyczny wybór programu” dobiera program tematyczny do zastanych warunków zdjęciowych. Fotografujący może skorzystać również z zautomatyzowanego systemu zdjęć portretowych, funkcji „Śledzenia obiektów w ruchu AF” czy funkcji przeciwdziałania rozmyciu obrazu.

Coolpix S2500 będzie dostępny w czterech kolorach: czerwonym, różowym, czarnym i srebrnym. Cena aparatu wyniesie 439 zł. Coolpix L23

L2. oferuje funkcje automatyczne, jak tryb „Łatwa automatyka”, „Wyzwolenie migawki uśmiechem” i „Miękki odcień skóry”. Wbudowana elektroniczna redukcja drgań oraz funkcja „Wykrywania ruchu” pozwalają zapobiegając rozmyciu obrazu. L23 został wyposażony w matrycę CCD o rozdzielczości 10,1 mln pikseli.

Obraz
© (fot. Nikon)

Model wyposażono w szerokokątny obiektyw Nikkor z 5-krotnym zoomem optycznym., a także wyświetlacz LCD o przekątnej 2,7 cala. Aparat jest zasilany przez baterie typu AA (2 szt.).

L2. będzie dostępny w pięciu kolorach: niebieskim, czerwonym, czarnym, różowym i srebrnym. Cena aparatu wyniesie 309 zł.

Coolpix L120

L12. wyposażono w szerokokątny obiektyw Nikkor z 21-krotnym zoomem optycznym, oferującym zakres ogniskowych od 25 mm do 525 mm. Dźwignia sterowania, znajdująca się z boku, pozwala na zmianę ustawień zooma. Matryca CCD o rozdzielczości 14,1 mln pikseli oraz cztery automatyczne funkcje zapobiegające rozmyciu obrazu zapewniają ostre zdjęcia.

Obraz
© (fot. Nikon)

L12. oferuje również funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości HD (720p) z dźwiękiem stereo. Zdjęcia i filmy można przeglądać na 3-calowym ekranie LCD o rozdzielczości 921 tys. punktów. Wbudowane złącze HDMI mini umożliwia również odtwarzane obrazu na ekranie telewizorów HD. Aparat jest zasilany przez baterie typu AA (4 szt.).

Coolpix L120 będzie dostępny w dwóch kolorach: czarnym i czerwonym. Cena aparatu wyniesie 1089 zł. Coolpix P300

W modelu P30. specjalnie zaprojektowany obiektyw Nikkor oferuje przysłonę f/1,8, począwszy od ultraszerokiego kąta 24 mm i posiada 4,2-krotny zoom optyczny. Wyposażony został w soczewki HRI (High Refractive lndex), które pozwalają uzyskać wyraźne obrazy. P300 posiada matrycę CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 12,2 mln pikseli.
Model oferuje cztery manualne tryby ekspozycji: automatyka programowa (P), automatyka z preselekcją czasu (S), automatyka z preselekcją przysłony (A) oraz tryb manualny (M). W zrobieniu zdjęcia pomaga funkcja wykonywania zdjęć seryjnych z dużą szybkością - do 7 zdjęć z szybkością ośmiu klatek na sekundę.

Obraz
© (fot. Nikon)

Aparat nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD (1080p) z dźwiękiem stereo. Podczas nagrywania filmów dostępny jest zoom optyczny i autofokus, dodatkowo można też zrobić zdjęcie. P30. zapewnia opcję filmowania w zwolnieniu lub w przyspieszeniu, z wykorzystaniem szybkości nagrywania do 120 kl./s (VGA). Zdjęcia i filmy można przeglądać na ekranie LCD o przekątnej 3 cali I rozdzielczości 921 tys. punktów. W modelu obecna jest również technologia wyświetlania w wyrazistych kolorach (Clear Color Display).

Model Coolpix P30. będzie dostępny w kolorze czarnym. Cena aparatu wyniesie 1309 zł.

Coolpix P500

Przy korzystaniu z 36-krotnego zoomu dźwignia sterowania znajdująca się z boku modelu P50. pozwala na zmianę jego ustawień w całym zakresie podczas robienia zdjęć lub filmowania. Model został wyposażony w odchylany wyświetlacz LCD.

Podczas nagrywania filmów Full HD z dźwiękiem stereo dostępny jest zoom optyczny i autofokus; można również wykonywać zdjęcia. P50. zapewnia opcję filmowania w zwolnieniu lub w przyspieszeniu, z wykorzystaniem szybkości nagrywania do 240 kl./s (QVGA). Aparat oferuje wbudowane złącze HDMI zgodne z HDMI-CEC, dzięki któremu można go podłączyć do telewizora.

Obraz
© (fot. Nikon)

Model Coolpix P50. wyposażono w siedem technologii przeciwdziałających poruszeniu zdjęć: hybrydową redukcję drgań VR (redukcja drgań z przesunięciem matrycy i elektroniczna), wysoką czułość (maks. ISO 3200), funkcje: „Wykrywanie ruchu” i „Najlepsze zdjęcie BSS”, a także programy „Portret nocny” i „Krajobraz nocny”, a także tryb HDR (zdjęcia o dużej rozpiętości tonalnej).

Kontrolę kluczowych ustawień dają zaawansowane tryby ekspozycji. Dodatkowo, przycisk zdjęć seryjnych pozwala na szybkie przełączanie z trybu pojedynczej klatki w tryb zdjęć seryjnych. W modelu znajduje się matryca CMOS w technologii BSI.

Coolpix P500 będzie dostępny w kolorze czarnym. Cena aparatu wyniesie 1739 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)