"Amerykański Gangster" - w P2P wcześniej niż w kinie

"Amerykański Gangster" - w P2P wcześniej niż w kinie

26.10.2007 12:30

W sieciach P2P pojawił się najnowszy film Ridley'a Scotta - "American Gangster". W informacji tej nie byłoby nic szczególnie zaskakującego ( wszak filmy od lat są nielegalnie udostępniane w Internecie ), gdyby nie fakt, iż film ten dopiero za kilka dni trafi na ekrany kin. Co więcej, jak donosi The Wall Street Journal, przedstawiciele wytwórni Universal Studios przyznają, iż nie mają pojęcia, jak mogło dość do tego "wycieku"...

"Amerykański gangster" to opowieść o życiu legendarnego dealera heroiny z Harlemu - Franka Lucasa, który w latach 70. XX w. masowo przemycał narkotyki z południowo-wschodniej Azji ( m.in. w hełmach żołnierzy zabitych w Wietnamie ). W rolach głównych w filmie występują Denzel Washington oraz Russell Crowe.

Premiera kinowa filmu zaplanowana jest dopiero na najbliższy piątek ( 2 listopada ) - jednak już od kilku dni "American Gangster" dostępny jest w sieciach bezpośredniej wymiany plików oraz na pirackich DVD. Dziennikarze The Wall Street Journal twierdzą, że film jest dostępny w dwóch wersjach - jedna jest dobrej jakości ( najprawdopodobniej jest to tzw. DVD-rip ), druga - nieco gorszej.

Co ciekawe, przedstawiciele producenta filmu - wytwórni Universal Studios - przyznają, że nie wiedzą, w jaki sposób film trafił do Sieci. Firma nie udostępniała nikomu płyt z filmem ( nie przekazano go ani dziennikarzom, ani członkom Amerykańskiej Akademii Filmowej ), zaś dostęp do cyfrowego materiału wideo miała jedynie niewielka grupa zaufanych pracowników US.

"American Gangster" nie jest, rzecz jasna, pierwszym filmem, który w Internecie pojawił się wcześnej, niż w kinach - niedawno w podobny sposób w Internecie debiutowały: horror "Hostel" oraz wyświetlany od kilku tygodni w polskich kinach film animowany "Ratatuj".

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)