8‑latek trafił do szpitala z powodu... grania na PlayStation

8-latek trafił do szpitala z powodu... grania na PlayStation
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

13.09.2011 09:48, aktual.: 21.09.2011 11:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ośmioletni chłopiec z Trydentu, na północy Włoch, trafił na pogotowie ratunkowe
z silnym skurczem szyi w rezultacie nadużywania playstation - podały media. Media podkreślają, że
coraz mniejsze dzieci wymagają pomocy z powodu uzależnienia od gier komputerowych.

Skurcz u chłopca był tak bolesny, a jego szyja tak nienaturalnie wykrzywiona, że matka pojechała z dzieckiem na pogotowie, gdzie podano mu zastrzyk przeciwskurczowy. Lekarze wyjaśnili matce, że jedyną przyczyną poważnej dolegliwości było to, że zbyt wiele godzin chłopiec spędza przy PlayStation.

Lekarze przyznają w mediach, że nie jest to przypadek odosobniony i że coraz częściej trafiają do nich dzieci z różnego rodzaju dolegliwościami, będącymi rezultatem uzależnienia od gier komputerowych. Najczęściej dochodzi do bolesnych urazów nadgarstka.

Zjawisko to staje się prawdziwą plagą, choć na wszystkich opakowaniach gier zamieszczane są ostrzeżenia o szkodliwości zbyt długiego korzystania z nich.

Pierwszym głośnym przypadkiem we Włoszech było wezwanie karabinierów przez bezradnych rodziców 13-latka, całkowicie uzależnionego od gier komputerowych. Funkcjonariusze zostali poproszeni o pomoc i konfiskatę konsoli do gry, ponieważ chłopiec wpadł w takie uzależnienie od brutalnych gier wojennych, że nie chodził do szkoły, odmawiał jedzenia i całymi dniami nie opuszczał swego pokoju.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)