Domowej roboty pojazd opancerzony wykorzystujący PlayStation

Domowej roboty pojazd opancerzony wykorzystujący PlayStation
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

11.12.2012 14:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od prawie dwóch lat syryjscy rebelianci zmagają się z reżimem Baszara al-Assada. Teraz, idąc tropem innych powstańców, postanowili sami zająć się konstrukcją swojego sprzętu. W ten sposób powstał ten pojazd opancerzony, którego wieżyczka kontrolowana jest przy pomocy pada z PlayStation.

Kontroler co prawda nie wygląda na oryginalny, nie wygląda też jakby miał wspierać wibracje znane z padów DualShock, ale strzelec obsługujący wieżyczkę z karabinem maszynowym i tak ma zapewnione silne emocje.

Na nagraniu, które udostępniła rosyjska telewizja RT widać, jak strzelec obraca przy jego pomocy wieżyczkę i przybliża obraz z kamer na niej zamontowanych. Co prawda nie strzela, ale chyba tylko dlatego, by oszczędzić amunicję.

Sam pojazd, który z daleka przypomina zardzewiałe stalowe pudło, został nazwany przez rebeliantów Sham II. Zbudowano go na podwoziu samochodu osobowego.

Podczas wojny domowej, która trwa już w tym kraju od marca zeszłego roku, rebelianci starają się wykorzystać na swoją korzyść wszelkie możliwe środki jakie daje współczesna technologia, poczynając od portali społecznościowych, a na kontrolerach PlayStation kończąc. Niestety nic nie wskazuje na to, by konflikt miał zakończyć się w najbliższym czasie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)