60 tys. przeniesionych numerów w 4 miesiące

60 tys. przeniesionych numerów w 4 miesiące

06.05.2009 11:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niecałe 60 tys. numerów przeniesiono w sieciach komórkowych od początku roku do końca kwietnia - wynika z danych TELEPOLIS.PL. W bilansie netto najwięcej straciła PTC, a najwięcej zyskało P4.

Trzej najwięksi operatorzy infrastrukturalni są, w ujęciu netto, na sporych minusach. Najwięcej numerów odeszło z PTC (choć tu różnice z Polkomtelem i Centertelem są na poziomie kilku procent), ale i przyszło zdecydowanie najmniej (tu różnica jest większa, PTC przejęła o ponad 30% numerów mniej niż dwaj wspomnieni).

Na dużym plusie jest, oczywiście, P4. Do początku maja do operatora przyszło dwa razy więcej numerów niż do kolejnego z konkurentów - Centertela. Odeszło zaledwie trochę ponad 200. Co ciekawe, od połowy marca, czyli wejścia w życie oferty Play Fresh, średnia przejęć skoczyła z około 1,2 tys. do 2 tys. numerów tygodniowo.

Bilans dla sieci MVNO jest praktycznie zerowy - przyszło i odeszło od wirtualnych operatorów po niecałe 200 numerów. Zdecydowana większość tych numerów przyszła bądź odeszła z mBank mobile, drugi pod tym względem był Mobilking. Pozostali operatorzy zanotowali przejścia na poziomie pojedynczych sztuk.

W całym zeszłym roku przeniesiono około 193 tys. numerów. Najwięcej numerów przeszło wtedy do Centertela. Mimo, że mogłoby wydawać się, że poziom przenośności numerów w tym roku jest analogiczny do zeszłorocznego, to jednak w zeszłym roku 60 tys. numerów przeniesiono nie w 4, a w około 9 miesięcy. Dopiero w IV kwartale nastąpiło drastyczne przyspieszenie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)